Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. RANDKA NA MOŚCIE

RANDKA NA MOŚCIE

If Lucy Fell
komedia, USA, 1996, 88 min.
reżyseria: Eric Schaeffer
obsada: Ben Stiller, Elle Macpherson, Eric Schaeffer, Sarah Jessica Parker, Scarlett Johansson
Premiera w Ale kino+: 22.10.2005 r.
3.90
343
39 głosy | 856 miejsce w rankingu

Sarah Jessica Parker, a także 12-letnia wówczas Scarlett Johansson w historii o przyjaźni, która pewnie zakończyłaby się zbiorowym samobójstwem, gdyby nie uratowała jej miłość.

Zanim Sarah Jessica Parker stała się popularną na całym świecie Carrie Bradshaw ze słynnego serialu "Seks w wielkim mieście" w świecie aktorskim zdobyła rozgłos dzięki roli... psa w off-broadwayowskim przedstawieniu "Sylvia". Vincent Canby, krytyk "New York Timesa" napisał wtedy o niej: "Pół labrador, pół pudel w wykonaniu Parker przeszedł do historii portretów psich na scenie i w filmie". Sarah jednak bez wątpienia najlepiej czuła się w serialach - sławna stała się dzięki cyklom "A Year in the Life" i "Equal Justice", a "Seks w wielkim mieście" uczynił z niej megagwiazdę (m.in. dwa Złote Globy), a przy okazji ikonę nowego stylu w modzie. Na wielkim ekranie Parker gościła wielokrotnie, ale nie zawsze była zauważana - zagrała m.in. z Kevinem Baconem w "Footloose" czy w "Miesiącu miodowym w Las Vegas" u boku Nicolasa Cage'a, gdzie udowodniła swój talent komediowy. I to on właśnie stał się głównym atutem aktorki. Dzięki komediowym zdolnościom i dziewczęcej subtelności Parker podbiła serca zwłaszcza reżyserów komedii romantycznych, m.in. Erica Schaeffera, który powierzył jej główną rolę w swojej "Randce na moście".

Lucy (Sarah Jessica Parker) i Joe (Eric Schaeffer) są przyjaciółmi na śmierć i życie. Mieszkają razem od college'u, znają się na wylot i nie mają przed sobą tajemnic. Łączy ich coś jeszcze - dawno temu postanowili, że jeśli do trzydziestych urodzin Lucy żadne z nich nie będzie w stałym, poważnym związku, trzymając się za ręce skoczą wspólnie z Mostu Brooklyńskiego i zakończą tym samym życie singli. Teraz Lucy jest tuż przed trzydziestką, więc oboje dramatycznie poszukują miłości.

Nawet jeśli krytycy nie zawsze wyrażali się o filmie pochlebnie, przynajmniej nie pozostawało tajemnicą, do kogo należy kierować ewentualne zarzuty - ERIC SCHAEFFER, który przez 9 lat pracował jako nowojorski taksówkarz (napisał w tym czasie 20 scenariuszy!), a sławę zyskał dzięki występom w telewizyjnych serialach, nie tylko "Randkę na moście" wyreżyserował i wystąpił w jednej z głównych ról, ale był też jej współscenarzystą i producentem. I właśnie ze względu na aktorów warto obejrzeć ten film - w "Randce na moście" zagrali m.in. Ben Stiller, słynna top-modelka Elle MacPherson, która rolą Jane po dwuletniej przerwie wróciła do aktorstwa, ale również - w roli Emily - 12-letnia wówczas Scarlett Johansson, która na długo przed "Między słowami" Coppoli czy "Match Point" Allena stawiała wówczas pierwsze kroki na dużym ekranie.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...