Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. RANDKA W CIEMNO

RANDKA W CIEMNO

Blind Date
komedia romantyczna, USA, 1987, 92 min.
reżyseria: Blake Edwards
obsada: Bruce Willis, John Larroquette, Kim Basinger, William Daniels
Premiera w Ale kino+: 15.03.2003 r.
4.00
343
4 głosy | 764 miejsce w rankingu

Jak można się spodziewać po twórcy "Różowej Pantery" Blake'u Edwardsie, "Randka w ciemno" to historia niewątpliwie romantyczna, lecz przede wszystkim szalona i bardzo śmieszna. Walter (Bruce Willis) to zapracowany japiszon, spędzający całe życie w biurze, nie ma czasu na sprawy osobiste, a tym bardziej na kobiety.

Pewnego dnia znalazł się jednak w sytuacji awaryjnej: potrzebuje partnerki, która pójdzie z nim na uroczystą kolację z japońskim kontrahentem. Znajomy podsyła Walterowi kuzynkę swojej żony, Nadię Gates (Kim Basinger). Nadia jest piękną kobietą, ale ma jedną wadę - kiedy wypije najmniejszą nawet ilość alkoholu traci nad sobą kontrolę i staje się zdolna do wszystkiego. Walter nie rozumie tej wskazówki biorąc ją raczej za zachętę niż za ostrzeżenie - i oczywiście podczas kolacji częstuje Nadię szampanem. Skutki są straszne. W wyniku dzikich wybryków dziewczyny, Walter zostaje między innymi zwolniony z pracy, pobity, aresztowany i postrzelony. Te burzliwe wydarzenia nie przeszkadzają jednak parze bohaterów dostrzec rodzącego się pomiędzy nimi uczucia.

Główne role w "Randce w ciemno" mieli zagrać początkowo Madonna i jej ówczesny mąż Sean Pean. Kiedy okazało się, że Pean został zastąpiony przez Bruce'a Willisa, wycofała się także Madonna. Może i dobrze, bo jej miejsce zajęła Kim Basinger, która gorzej śpiewa, ale za to gra znacznie lepiej niż słynna piosenkarka. Blake Edwards nie szczędzi ze swej strony gagów rodem z "Różowej Pantery" - jego "Randka w ciemno" to wyjątkowo burzliwy i zabawny romans.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...