Ale kino+
alekino+
Film. REKINY FINANSJERY

REKINY FINANSJERY

Les grandes familles
obyczajowy, Francja, 1958, 92 min.
reżyseria: Denys de La Patelliere
obsada: Bernard Blier, Jean Desailly, Jean Gabin, Jean Murat, Pierre Brasseur
Premiera w Ale kino+: 9.10.1999 r.
5.00
343
5 głosy | 488 miejsce w rankingu

Noel Schoudler (J.Gabin), zbudował swoją fortunę na prasie i przemyśle cukrowym. Jest osobą bardzo autorytarną i nie znoszącą żadnego sprzeciwu.

Chcąc dać nauczkę swemu synowi, Francóis (J.Desailly), który według niego postępuje zbyt pochopnie, postanawia powierzyć mu prowadzenie swoich cukrowni. Rzucony na głębokie wody chłopak nie radzi sobie z tak trudnym zadaniem, tym bardziej, że napotyka na ciągłe przeszkody ze strony jego wuja Luciena Maublanc (P.Brasseur), który jest zaciekłym wrogiem rodziny Schoudlerów. Noelowi udaje się w porę zażegnać kryzys w cukrowniach, nie potrafi jednak przyjść z pomocą swemu synowi.

Film Denysa de La Patelliere, w chwili pojawienia się na ekranach francuskich kin, okazał się niezwykłym sukcesem. W ciągu dwóch miesięcy po premierze filmu obejrzało go ponad 500 000 widzów. Tak duże zainteresowanie było spowodowane tym, że scenariusz filmu powstał na motywach niezwykle modnej wówczas powieści M.Druon, za którą autor otrzymał w 1946 roku prestiżową nagrodę braci Goncourt.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...