Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Resident Evil: Apokalipsa

Resident Evil: Apokalipsa

Resident Evil: Apocalypse
horror, Francja/Kanada/Niemcy, Wlk. Brytania, 2004, 90 min.
reżyseria: Alexander Witt
obsada: Milla Jovovich, Oded Fehr, Sienna Guillory
Premiera w Ale kino+: 2.09.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 113 miejsce w rankingu
Resident Evil: Apokalipsa

W 2002 filmowa wersja bestsellerowej gry komputerowej "Resident Evil" wdarła się przebojem na światowe ekrany. Dwa lata później powstała następna część filmowego cyklu, "Resident Evil: Apokalipsa". Mroczny świat gry jeszcze raz ożył na ekranie, a jego królową jest Milla Jovovich, wcielająca jest w piękną i morderczą wojowniczkę Alice.

W pierwszej części "Resident Evil" przenosimy się do podziemnych laboratoriów wszechwładnej korporacji Parasol. Prowadzone tam tajne badania nad bronią biologiczną wymknęły się spod kontroli. Morderczy wirus, zmieniający ludzi w żądne krwi zombie, skaził całe laboratorium. Przeprowadzono akcję ratunkową, ale bez skutku. Z oddziału, który podjął wówczas walkę z wirusem, przeżyły tylko dwie osoby, w tym świetnie wyszkolona agentka Alice (Milla Jovovich) Na początku części drugiej bohaterka budzi się w klinice korporacji Parasol i dowiaduje się, że jej ciało poddano biotechnologicznym modyfikacjom. Jest silniejsza, bardziej wytrzymała, ma wyostrzone zmysły. Te cechy bardzo jej się teraz przydadzą. W wyniku fiaska operacji w laboratorium wirus rozprzestrzenił się na całe Racoon City. Zarazy nie da się powstrzymać; miasto ogrania chaos, po ulicach grasują hordy zarażonych. Racoon City zostaje otoczone przez wojsko i ogłoszone strefą zamkniętą. Parasol podejmuje decyzję o zniszczeniu miasta - i zarazem zlikwidowania ogniska epidemii - za pomocą eksplozji jądrowej. Alice i jej przyjaciele mają niewiele czasu, aby wydostać się ze skazanej na zagładę metropolii. Po drodze do ocalenia muszą walczyć z tłumami zombie, ale największe zagrożenie stanowi rezultat kolejnego nieudanego eksperymentu biotechnologicznego Parasola - zmutowana istota zwana Nemezis, żywa maszyna do zabijania.

Kino wielokrotnie podejmowało próby przekucia popularności gier komputerowych na sukcesy filmowe. Ten zamiar powiódł się w "Resident Evil" z 2002 roku. Zrealizowany ze stosunkowo niewielkim budżetem film stał się przebojem. Brutalna i krwawa mieszanka horroru i kina akcji, świetnie oddawała nie tylko klimat ale i specyfikę narracji gry komputerowej. Jednocześnie "Resident Evil" zaprezentowała się jako produkcja z ludzką twarzą. Była to magnetyzująca i piękna twarz Milli Jovovich, która zagrała główną rolę. Urodzona w Związku Radzieckim i wychowana w USA Jovovich najpierw zrobiła oszałamiającą karierę jako modelka, później próbowała sił jako piosenkarka, aż wreszcie w 1997 roku przykuła uwagę świata występując w "Piątym Elemencie" Luca Bessona. Równie głośny stał się jej romans z francuskim reżyserem. Jovovich rozstała się z Bessonem w 1999 roku, ale pozostała w kinie. Jej umiejętności aktorskie są przedmiotem sporów, ale siła ekranowej obecności artystki nie podlega dyskusji. Jovovich obdarzona jest czymś więcej niż niepospolitą, oryginalną urodą - posiada wyjątkową charyzmę, której często brakuje modelkom próbującym sił na ekranie. Do tego dokłada imponujące przygotowanie fizyczne i biegłość w sztukach walki. Te cechy czynią z niej idealną bohaterkę kina akcji; nic dziwnego, że Milla Jovovich doskonale odnalazła się w świecie "Resident Evil". Do tej pory zagrała we wszystkich czterech filmowych adaptacjach gry; popularność serii nie słabnie, a następnych części nie sposób wyobrazić sobie bez jej udziału.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...