Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Revolver

Revolver


kryminalny, Francja/Wlk. Brytania, 2005, 107 min.
reżyseria: Guy Ritchie
obsada: Andre Benjamin, André Benjamin, Jason Statham, Ray Liotta, Vincent Pastore
Premiera w Ale kino+: 22.02.2014 r.
3.00
343
6 głosy | 47 miejsce w rankingu
Revolver

Czwarty w reżyserskiej karierze Guy Ritchie'ego film fabularny. W rolach głównych występują m.in. Jason Statham i Ray Liotta.

Jake Green (Jason Statham), niezbyt błyskotliwy hazardzista i szuler, wychodzi na wolność po siedmiu latach w więzieniu. Za kratki trafił, ponieważ wspaniałomyślnie wziął na siebie winę za Machę (Ray Liotta), mafijnego bossa. Teraz żyje planowaną zemstą, którą zamierza dokonać dzięki karcianej sztuczce. Kant wszech czasów wymyślili genialni kumple Jacka z sąsiednich cel, a wśród nich arcymistrz przekrętów i szachowy wirtuoz. Sam Jake - choć nie rozumie jej matematycznych zawiłości - z sukcesem wprowadza ją w życie. Kiedy więc Macha proponuje Jake'owi prywatną grę, hazardzista jest wniebowzięty. Nie tylko ogrywa mafiosa do ostatniego centa, ale jeszcze stroi sobie z niego żarty. Upokorzony Macha wysyła swoich ludzi, żeby zrobili z Jake'iem porządek. Życie ratuje mu enigmatyczny Zach (Vincent Pastore), który - wraz ze swoim równie zagadkowym kumplem Avim (André Benjamin) - proponuje mu ochronę. Jake, choć nie spodziewa się po swoich wybawcach niczego dobrego, zgadza się, a tym samym uruchamia lawinę dziwacznych i niebezpiecznych wydarzeń. Zapada na rzadką chorobę krwi, a następnego dnia budzi się zdrowy, ciągle ktoś lub coś przypadkowo ratuje mu życie, a wokół niego roi się od dziwaków. Tymczasem Macha wypowiada swojemu rywalowi Lordowi Johnowi (Tom Wu) mafijną wojnę. Angażuje się też w ryzykowną transakcję narkotykową z Mr. Goldem, szefem szefów, którego nikt nigdy nie widział, ale wszyscy śmiertelnie się go boją. Wszyscy, oprócz Jake'a.

"Chciałem przedstawić kant nad kantami. Fascynuje mnie to, jak można oszukać umysł człowieka. Ludzi kusi ich własna chciwość. Wszystkich nas można oszukać, pytanie brzmi jak bardzo albo w którym momencie sobie to uświadamiamy. Największym wyzwaniem było ubranie tego intelektualnego konceptu w ekscytującą, pełną akcji opowieść. Film ma być przecież przede wszystkim rozrywką" - mówił GUY RITCHIE o pomyśle na swój czwarty w karierze film fabularny. Scenariusz, którego adaptacji podjął się sam Luc Besson, powstawał trzy lata. Dla porównania scenariusz do nagrodzonego Empire Award "Przekrętu" Ritchie pisał tylko trzy miesiące. Od czasu "Przekrętu" Ritchie przeszedł zresztą wielką metamorfozę. Z młodego-gniewnego reżysera, który zaczął kręcić filmy, bo uważał, że rozrywkowe brytyjskie kino jest na wymarciu, stał się mężem Madonny, jednej z największych skandalistek muzyki pop i gorliwym wyznawcą kabały. W "Revolverze" wnikliwi odnajdą zresztą całą gamę religijnych aluzji. "Jake Green jest uosobieniem nas wszystkich. Kolor zielony jest w samym centrum widma, a imię Jake ma wiele wartości numerycznych. Wszystko do niego wraca wewnątrz filmowego świata oszustw i gier. Jake dopiero uczy się, jak należy w tę grę grać" - mówił sam twórca. Jednocześnie na pytanie o to, dlaczego zatytułował swój obraz "Revolver" Ritchie odpowiadał: "Zawsze się dziwiłem, że jeszcze nikt nie zatytułował tak swojego filmu. To tak fajnie brzmi!". Nie jest to prawdą, bo nadano ten tytuł co najmniej ośmiu filmom, serialom czy animacjom wliczając krótki metraż, ale każde uzasadnienie jest dobre, zwłaszcza jeśli pochodzi od reżysera.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...