Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. REWANŻ

REWANŻ

Payback
thriller, USA, 1997, 84 min.
reżyseria: Ken Cameron
obsada: Denis Arndt, Edward Asner, Marty Ryan, Mary Tyler Moore
Premiera w Ale kino+: 6.01.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 555 miejsce w rankingu

Przypadkowa kobieta jest świadkiem przestępstwa dokonanego przez policjantów. Na własnej skórze przekonuje się, że lepiej nie zadzierać ze stróżami prawa.

Kathryn Stanfill (Mary Tyler Moore) jest przypadkowym świadkiem przestępstwa popełnionego przez funkcjonariuszy policji. Na jej oczach trzech policjantów bez żadnego powodu skatowało mężczyznę, którego Kathryn obserwowała ze swojej restauracji. Chociaż rodzina i przyjaciele kobiety odradzają jej mieszanie się w wewnętrzne sprawy policji, Kathryn, namawiana przez porucznika z departamentu spraw wewnętrznych, decyduje się zeznawać. Wkrótce ona i cała jej rodzina maja przeciwko sobie całą policję. Kathryn, której życie staje się nieznośne, nie może liczyć na niczyją pomoc. Nawet FBI wydaje się bezsilne wobec zmowy milczenia, które zapadło w tej sprawie.

"Rewanż" to kolejny zrealizowany dla amerykańskiej telewizji film australijskiego reżysera KENA CAMERONA. W ojczyźnie Cameron znany jest głównie dzięki nagrodzonemu przez Australijski Instytut Filmowy dramatowi "My Brother Jack" i pokazywanej również w polskiej telewizji "Dobrej żonie" z Samem Neillem. Szeroka publiczność zapamięta go jednak głównie jako twórcę mini-serialu "Bangkok Hilton" z 1989 roku, w którym główną rolę zagrała Nicole Kidman, wówczas u progu sławy - rok później aktorka wystąpiła w "Szybkim jak błyskawica", który był początkiem jej związku z Tomem Cruise'em i wielkiej hollywoodzkiej kariery. Sam Cameron do Fabryki Snów trafił dopiero sześć lat później, kiedy to wyreżyserował dla telewizji ABC dramat "Dalva" z Farrah Fawcett. Do "Rewanżu" twórca zaangażował natomiast znaną z silnego charakteru i działalności na rzecz chorych na cukrzycę Mary Tyler Moore, nominowaną do Oscara za kreację w "Zwyczajnych ludziach" (1980) Roberta Redforda.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...