Ale kino+
alekino+
Film. Ripper Street 2 odc. 3

Ripper Street 2 odc. 3


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013
reżyseria: Tom Shankland
obsada: Adam Rothenberg, David Wilmot, Jerome Flynn, Matthew Macfadyen
Premiera w Ale kino+: 10.06.2015 r.
343
Ripper Street 2 odc. 3

Nieudane śledztwo w sprawie Kuby Rozpruwacza obnażyło bezradność i niekompetencje londyńskiej policji. To dobra wiadomość dla rozkręcających w mieście interesy przemytników opium i wiatr w żagle dla bezkarnych, skorumpowanych gliniarzy. Z taką rzeczywistością przyjdzie się zmierzyć detektywom w drugim sezonie serialu "Ripper Street".

Po nieudanym śledztwie w sprawie Kuby Rozpruwacza - zabójcy prostytutek, terroryzującego londyńską dzielnicę Whitechapel - powracają policjanci ze sławnej Dywizji H. Akcja drugiego sezonu serialu "Ripper Street" rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach związanych z próbą aresztowania Rozpruwacza. Tym razem uwagę detektywów przykują m.in.: morderstwo londyńskiego policjanta, w które mogą być zamieszani przemytnicy opium, zagadka zdeformowanego mężczyzny, seria porwań londyńskich działaczy politycznych czy podpalenie kościoła i zamieszki na tle religijnym.

Akcja serialu rozgrywa się w XIX-wiecznym Londynie. Atutem produkcji są nie tylko mroczne zagadki, nawiązujące do prawdziwych wydarzeń (np. sprawa Człowieka-Słonia), ale także wiernie oddane realia wiktoriańskiej Anglii. Zadbali o to: scenarzysta Richard Warlow (autor m.in. scenariusza do Waking the Dead - "Budząc zmarłych") i reżyserzy - wśród nich TOM SHANKLAND, reżyser serialu The Missing ("Zaginiony") czy ANDY WILSON, który pracował przy "Poirocie", "Endeavourze" czy "Wallanderze". W obsadzie ponownie pojawi się m.in. Jerome Flynn, czyli Bronn z "Gry o tron".

Wśród nagród i nominacji "Ripper Street" zdobył m.in. nominację do BAFTA TV Awards w 6 kategoriach (m.in. najlepszy serial dramatyczny, najlepszy aktor drugoplanowy - Jerome Flynn).

ODCINKI

Ripper Street 2
Ripper Street 2 odc. 1
Ripper Street 2 odc. 2
Ripper Street 2 odc. 4
Ripper Street 2 odc. 5
Ripper Street 2 odc. 6
Ripper Street 2 odc. 7
Ripper Street 2 odc. 8
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...