Ale kino+
alekino+
Film. Ripper Street 2

Ripper Street 2


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2013
reżyseria: Tom Shankland
obsada: Adam Rothenberg, David Wilmot, Jerome Flynn, Matthew Macfadyen
Premiera w Ale kino+: 3.06.2015 r.
5.00
343
25 głosy | 10 miejsce w rankingu
Ripper Street 2

Nieudane śledztwo w sprawie Kuby Rozpruwacza obnażyło bezradność i niekompetencje londyńskiej policji. To dobra wiadomość dla rozkręcających w mieście interesy przemytników opium i wiatr w żagle dla bezkarnych, skorumpowanych gliniarzy. Z taką rzeczywistością przyjdzie się zmierzyć detektywom w drugim sezonie serialu "Ripper Street".

Po nieudanym śledztwie w sprawie Kuby Rozpruwacza - zabójcy prostytutek, terroryzującego londyńską dzielnicę Whitechapel - powracają policjanci ze sławnej Dywizji H. Akcja drugiego sezonu serialu "Ripper Street" rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach związanych z próbą aresztowania Rozpruwacza. Tym razem uwagę detektywów przykują m.in.: morderstwo londyńskiego policjanta, w które mogą być zamieszani przemytnicy opium, zagadka zdeformowanego mężczyzny, seria porwań londyńskich działaczy politycznych czy podpalenie kościoła i zamieszki na tle religijnym.

Akcja serialu rozgrywa się w XIX-wiecznym Londynie. Atutem produkcji są nie tylko mroczne zagadki, nawiązujące do prawdziwych wydarzeń (np. sprawa Człowieka-Słonia), ale także wiernie oddane realia wiktoriańskiej Anglii. Zadbali o to: scenarzysta Richard Warlow (autor m.in. scenariusza do Waking the Dead - "Budząc zmarłych") i reżyserzy - wśród nich TOM SHANKLAND, reżyser serialu The Missing ("Zaginiony") czy ANDY WILSON, który pracował przy "Poirocie", "Endeavourze" czy "Wallanderze". W obsadzie ponownie pojawi się m.in. Jerome Flynn, czyli Bronn z "Gry o tron".

Wśród nagród i nominacji "Ripper Street" zdobył m.in. nominację do BAFTA TV Awards w 6 kategoriach (m.in. najlepszy serial dramatyczny, najlepszy aktor drugoplanowy - Jerome Flynn).

ODCINKI

Ripper Street 2 odc. 1
Ripper Street 2 odc. 2
Ripper Street 2 odc. 3
Ripper Street 2 odc. 4
Ripper Street 2 odc. 5
Ripper Street 2 odc. 6
Ripper Street 2 odc. 7
Ripper Street 2 odc. 8
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...