Ale kino+
alekino+
Film. ROBAK

ROBAK

Bug
komedia, USA, 2002, 84 min.
reżyseria: Matt Manfredi, Phil Hay
obsada: Brian Cox, Jamie Kennedy, Jane Adams, Michael Hitchcock
Premiera w Ale kino+: 28.08.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 453 miejsce w rankingu

Niezależna, zwariowana komedia, w której drobne, z pozoru nieznaczące zdarzenie uruchamia całą lawinę nieprzewidywalnych następstw.

Wszystko zaczyna się od tytułowego robaka - karalucha spacerującego chodnikiem w Los Angeles. Na drodze owada staje pewien chłopiec; karaluch ginie pod butem dziecka. Rozdeptanie robaka obserwował mężczyzna imieniem Wallace, który rusza teraz, by wytłumaczyć chłopcu, że nie należy bez powodu zabijać żywych stworzeń, nawet jeżeli są karaluchami. Aby dopaść chłopca, Wallace zostawił samochód w niedozwolonym miejscu; zanim bohater skończy swój umoralniający wykład, otrzyma mandat za złe parkowanie. I tak, od zdeptania robaka zaczyna się ciąg bardziej lub mniej niezwykłych zdarzeń, w które wciągane są kolejne osoby, m.in. nerwowy właściciel orientalnej restauracji, sfrustrowany autor wróżb z chińskich ciasteczek, świeżo zwolniony z pracy japiszon i wiele innych postaci.

Scenariusz MATTA MANFREDIEGO to szkatułkowa opowieść, misternie skonstruowana z autonomicznych wątków połączonych zbiegami okoliczności. Manfredi wyreżyserował film wspólnie z PHILEM HAY'EM. Obaj filmowcy tworzą scenopisarską spółkę. W roku 2001 zostali zauważeni dzięki scenariuszowi do melodramatu "Crazy/Beautiful" z Kirsten Dunst. Najnowszym projektem Hay'a i Manfrediego jest scenariusz do filmu "Aeon Flux" - aktorskiej wersji kultowej animowanej serii science-fiction emitowanej w latach 90. przez MTV.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...