Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Rodzinny dom wariatów

Rodzinny dom wariatów

The Family Stone
komediodramat, USA, 2005, 99 min.
reżyseria: Thomas Bezucha
obsada: Claire Danes, Dermot Mulroney, Diane Keaton, Luke Wilson, Rachel McAdams, Sarah Jessica Parker, Tyrone Giordano
Premiera w Ale kino+: 20.12.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 78 miejsce w rankingu
Rodzinny dom wariatów
1
2

Na Boże Narodzenie do domu liberalnych państwa Stone'ów zjeżdżają się ich dorosłe dzieci. Czy święta upłyną w miłej, rodzinnej atmosferze?

W domu pojawiają się synowie: gej Thad (Tyrone Giordano) ze swoim czarnoskórym partnerem i popalający trawkę filmowiec Ben (Luke Wilson). Przyjeżdża także zawsze mówiąca prawdę córka Stone'ów, Amy (Rachel McAdams). Największe poruszenie wywołuje jednak przyjazd trzeciego z braci, biznesmena Everetta (Dermot Mulroney), który przywozi ze sobą narzeczoną Meredith (Sarah Jessica Parker). Meredith jest typem nieznośnej karierowiczki, dla której liczy się przede wszystkim dobry krój spódnicy, nienaganny makijaż i nazwisko fryzjera, który ją strzyże. Nic więc dziwnego, że rodzina Stone'ów, żyjąca wbrew konwencjom i modom, przyjmuje ją z zażenowaniem, wrogością i źle skrywaną pogardą. Tryskająca rodzinnym ciepłem świąteczna atmosfera zamienia się w poligon krytycznych uwag, złośliwych docinek i rubasznych żartów. Zdesperowana Meredith prosi o ratunek swoją siostrę, Julie (Claire Danes). Wesoła i inteligentna dziewczyna natychmiast przypada Stone'om do gustu, w tym Everettowi.

Utrzymana w hałaśliwej atmosferze komedia "Rodzinny dom wariatów" to drugi film THOMASA BEZUCHY. Bezucha, absolwent Otis Parsons School of Design w Nowym Jorku, debiutował obrazem "Big Eden" (2000), melodramatem o dwóch kolegach z dzieciństwa, którzy po latach odkrywają między sobą namiętność. "Rodzinny dom wariatów" przyniósł Sarah Jessice Parker nominację do Złotego Globu. W filmie Bezuchy partneruje jej m.in. Diane Keaton oraz Claire Danes. Najmłodszą pociechę Stone'ów, prawdomówną Amy, zagrała natomiast Kanadyjka, Rachel McAdams, gwiazda komedii romantycznych ("Polowanie na druhny", "Wredne dziewczyny").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...