Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: Byłem kosmicznym kadetem

Rola, która odmieniła moje życie: Byłem kosmicznym kadetem

Role That Changed My Life: I Was A Space Cadet
film dokumentalny, USA, 21 min.

Premiera w Ale kino+: 18.12.2011 r.
343
Rola, która odmieniła moje życie: Byłem kosmicznym kadetem
1
2

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Haydena Christensena, Leonarda Nimoya oraz Brandona Routha, którzy wcielili się w "Kosmicznych kadetów".

Jednym z hitów roku 2002 była III część sagi "Gwiezdne Wojny", zatytułowana "Atak klonów". Rolę Anakina Skywalkera zagrał Hayden Christensen. Przygoda z "Gwiezdnymi Wojnami" zaowocowała kolejnymi propozycjami zagrania w kinowych produkcjach.
Kolejną gwiazdą, która podbiła kosmiczne przestworza, jest Leonard Nimoy. Sławę zyskał dzięki roli doktora Spocka w serii telewizyjnej "Star Trek" (1966-1969), wokół której powstał cykl kinowych produkcji. W najnowszym filmie z 2009 roku Nimoy także występuje jako doktor Spock. Za rolę w Star Treku został nominowany do wielu nagród, np. Emmy oraz Saturn.
Brandon Routh wcielił się w bohatera młodego pokolenia, Supermana. W 2006 zagrał w remake'u produkcji z 1978 roku, pt. "Superman: Powrót". Zastąpił po latach w roli Klarka Kenta swojego poprzednika, Christophera Reevesa. Jego pierwszy kinowy hit w karierze przyniósł mu sławę i wizerunek super bohatera, co zaowocowało w przyszłości wieloma propozycjami filmowymi.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...