Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: Dorastaliśmy w Hollywood

Rola, która odmieniła moje życie: Dorastaliśmy w Hollywood

Role That Changed My Life: I Grew Up
film dokumentalny, USA, 21 min.

Premiera w Ale kino+: 25.12.2011 r.
343
Rola, która odmieniła moje życie: Dorastaliśmy w Hollywood
1
2

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Dakotę Fanning, Natalie Portman oraz Annę Paquin -aktorki, które wychowało Hollywood.

W 2009 roku mrocznym spojrzeniem poraziła nas Dakota Fanning, która zagrała Jane, młodą wampirzycę, w drugiej odsłonie sagi Zmierzch, "Księżyc w nowiu" (2009). Młoda gwiazda budzi nadzieję wśród Hollywoodzkich krytyków; w swojej karierze występowała już u boku największych światowych sław. Wśród wielu nagród, jakie otrzymała, znajduje się także nominacja do Teen Choice za występ w drugiej części sagi.
Wraz z wejściem w dorosłość Natalie Portman dostała możliwość kosmicznej podróży na pokładzie "Gwiezdnych wojen" (1999) jako Królowa Amidala. Jej występ zaowocował mnóstwem nagród oraz nominacji, m.in. do Teen Choice.
Swojego pierwszego Oscara odebrała w wieku 12 lat, co stawia ją na pozycji najmłodszej gwiazdy otrzymującej takie wyróżnienie. Od tamtego momentu kariera Anny Paquin błyskawicznie się rozwinęła. Jej pierwszym większym sukcesem była rola Rouge w "X-Men" (2000).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...