Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: Grając przestępców

Rola, która odmieniła moje życie: Grając przestępców

Role That Changed My Life: I Was a Smooth Cirminal
film dokumentalny, USA, 30 min.

Premiera w Ale kino+: 22.07.2012 r.
343
Rola, która odmieniła moje życie: Grając przestępców

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Samuela L. Jacksona, Alana Rickmana oraz Michaela Madsena oraz ich role czarnych charakterów.

Wielu kojarzy Samuela L. Jacksona głównie z postacią gangstera Julesa Winnfielda w kultowym "Pulp Fiction" Quentina Tarantino (1994). Za występ w "Pulp Fiction" Samuel L. Jackson był nominowany do Oscara, Złotego Globu oraz nagród BAFTA.

W 1988 roku uwagę widzów i producentów zwrócił Alan Rickman, grając rolę Hansa Grubera w "Szklanej pułapce". Razem z grupą terrorystów opanowuje jeden z drapaczy chmur w Los Angeles. Powstrzymać próbuje ich znajdujący się w tym samym budynku policjant. Po występie w "Szklanej pułapce" Rickman stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci w Hollywood.

Michael Madsen zagrał w "Kill Bill" (2003) Quentina Tarantino brata tytułowego Billa. To jedna z ważniejszych ról w bogatym dorobku aktora, który przez 25 lat kariery wystąpił w ponad 170 filmach.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...