Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: Grając w filmach wojennych

Rola, która odmieniła moje życie: Grając w filmach wojennych

Role That Changed My Life:I Went to War
film dokumentalny, 21 min.

Premiera w Ale kino+: 29.07.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 140 miejsce w rankingu
Rola, która odmieniła moje życie: Grając w filmach wojennych
1
2

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Aleca Baldwina, Christopha Waltza oraz Matina Sheena- aktorów, którzy przygodę życia przeżyli na polu bitwy.

Alec Baldwin uwagę krytyków przyciągnął występem w "Polowaniu na Czerwony Październik" (1990) i od tamtej pory stał się jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Rola Jacka Ryana była dla niego olbrzymim sukcesem, a zaszczytem było zagranie u boku Seana Connery. Przygotowując się do tej roli pobierał naukę prowadzenia łodzi podwodnej w bazie w Connecticut. Aktualnie gra jedną w głównych postaci w serialu Rockefeller Plaza 30, za co zebrał wiele nominacji oraz nagród.

Kolejny wojak z Hollywood to Christoph Waltz, grający jedną z wiodących ról w "Bękartach wojny" (2009). Wcielił się tam w nazistowskiego pułkownika Hansa Landa, zwanego Łowcą Żydów. Aktor biegle mówi po niemiecku, francusku i angielsku. Choć w "Bękartach wojny" używa także włoskiego, w jednym z wywiadów przyznał, że nie zna tego języka. Za ten występ otrzymał Oscara za najlepszą rolę drugoplanową, co przyczyniło się do jego światowej sławy.

Jedna ze starszych sław Hollywood, a zarazem gwiazda "Czasu Apokalipsy" (1979) to Martin Sheen. W filmowym arcydziele lat 80. zagrał kapitana Benjamina L. Williarda, oficera amerykańskiego wywiadu. Williard wysłany zostaje w głąb Kambodży w celu wyeliminowana dezertera, owianego legendami pułkownika Kurza. W czasie kręcenia filmu Sheen przeżył ciężki atak serca, jednak "Czas Apokalipsy" jest uznawany za najważniejszy film w całej jego karierze.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...