Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: Na samym dnie

Rola, która odmieniła moje życie: Na samym dnie

Role That Changed My Life: I Got Wasted
film dokumentalny, USA, 30 min.

Premiera w Ale kino+: 8.07.2012 r.
343
Rola, która odmieniła moje życie: Na samym dnie

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Jeffa Bridgesa, Ashtona Kutchera oraz Zacha Galifianakisa, którzy pokażą, dlaczego należy unikać alkoholu.

Jest jednym z najbardziej znanych aktorów Hollywood, a zdaniem krytyków także jednym z najbardziej utalentowanych. Jeff Bridges zagrał tytułową postać w kultowej komedii Braci Coen - "Big Lebowski" (1998), wcielając się w mieszkającego w biednej dzielnicy Los Angeles alkoholika Jeffreya Lebowskiego. Jego rola znajduje się na liście najlepszych występów wszech czasów, stworzonej przez Premiere Magazine. Otrzymał za nią również nominację do Złotego Satelity dla najlepszego aktora występującego w komedii.

Przełomową rolą w karierze Ashtona Kutchera okazał się film "Stary, gdzie moja bryka?" (2000), w którym zagrał Jesse'ego Montgomery III. Rola ta zapewniła mu pozycję ulubieńca nastolatków na całym świecie oraz skierowała jego karierę na nowy tor. Za udział w filmie dostał m.in. nominacje do Teen Choice oraz Złotego Popcornu.

Najbardziej dotkliwe efekty nocnej zabawy można zobaczyć w filmie "Kac Vegas" (2009), w którym jedną z głównych ról zagrał Zach Galifianakis. Gdy Alan wraz z trójką kumpli budzi się po mocno zakrapianej imprezie, okazuje się, że żaden z nich nic nie pamięta z wydarzeń minionej nocy. Rozpoczynają szaloną podróż w poszukiwaniu straconych wspomnień. Za występ w Kac Vegas Galifianakis otrzymał kilka nominacji do nagród MTV i Teen Choice oraz zdobył nagrodę za najlepszą rolę komediową.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...