Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: Podróż do innego świata

Rola, która odmieniła moje życie: Podróż do innego świata

Role That Changed My Life: I Went To Another World
film dokumentalny, USA, 21 min.

Premiera w Ale kino+: 20.11.2011 r.
343
Rola, która odmieniła moje życie: Podróż do innego świata
1
2

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Chrisa Pine'a, Laurence'a Fishburne'a i Sama Worthingtona - aktorów, dla których przełomowymi okazały się role w filmach science fiction.

W najnowszym filmie z kultowej serii "Star Trek" (2009) jedną z głównych postaci, młodego kapitana Jamesa T, Kirka, zagrał Chris Pine. Rola ta zrobiła z Pine'a międzynarodową gwiazdę i przyniosła szereg nagród i nominacji. Były to m.in. Nagroda Krytyków z Bostonu, nominacje do takich nagród, jak Złoty Popcorn MTV w kategorii "przełomowa rola męska" czy nominacje do Teen Choice Award.
Laurence Fishburne w filmach z serii "Matrix" (1999-2003) wcielił się Morfeusza - człowieka, znającego prawdę o rzeczywistości otaczającej głównego bohatera. Niewiele pomyli się ten, kto powie, że rola w "Matrixie" pozostaje jedną z najważniejszych w dorobku Fishburne'a. Świadczą o tym m.in. nominacja do Saturna oraz nagrody. Z kolei Sam Worthington zagrał główną rolę w filmie "Avatar" (2010). Jake Sully, mężczyzna w którego się wciela, zostaje wysłany na Pandorę i bierze udział w specjalnym projekcie Avatar. Zostaje wcielony do plemienia Navi zamieszkującego planetę. Dla Worthingtona rola ta była początkiem jego międzynarodowej kariery. Dzięki niej został również posiadaczem takich nagród jak AFI dla najlepszego australijskiego aktora, Teen Choice w kategorii "ulubiony aktor w filmie science fiction" oraz Saturn dla najlepszego aktora.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...