Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: Spróbować reżyserii

Rola, która odmieniła moje życie: Spróbować reżyserii

Role That Changed My Life: I Had to Direct
film dokumentalny, USA, 21 min.

Premiera w Ale kino+: 1.04.2012 r.
343

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Quentina Tarantino, Zacha Braffa oraz Jona Favreau'a - aktorów, którzy wcielili się w rolę reżysera.

Wielu aktorów próbuje swoich sił w reżyserii, ale nie każdemu z nich udaje się osiągnąć taki sukces jak Quentinowi Tarantino. Światową sławę zdobył dzięki kultowemu "Pulp Fiction" (1994). Za scenariusz do filmu Tarantino otrzymał m.in. OSCARA i Złoty Glob, a za reżyserię - nominację do Nagrody Akademii.

Gwiazda serialu "Hoży doktorzy", Zach Braff, wyreżyserował swój autorski film "Powrót do Garden State" (2004). Bohaterem jest Andrew, młody początkujący aktor, który decyduje się na powrót do rodzinnego New Jersey. Zach Braff otrzymał za film m.in. nominację do Głównej Nagrody Jury na Festiwalu Sundance.

Zdecydowany przełom w karierze Jona Favreau'a spowodowała realizacja jednego z komiksów Marvela - "Iron Man" (2008). Miliarder i genialny wynalazła Tony Spark zostaje porwany przez rebeliantów, którzy żądają od niego skonstruowania potężnej broni. Spark jednak, nie zważając na ich rozkazy, rozpoczyna prace nad potężna zbroją, która pomoże mu uciec i ocalić życie. Favreau otrzymał za film nagrodę Saturn w kategorii Najlepszy Reżyser.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...