Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: Szukając przygody

Rola, która odmieniła moje życie: Szukając przygody

Role That Changed My Life: I was Hungry for Adventure
film dokumentalny, USA, 30 min.

Premiera w Ale kino+: 15.07.2012 r.
343
Rola, która odmieniła moje życie: Szukając przygody

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Harrisona Forda, Keirę Knightley oraz Rachel Weisz - aktorów rządnych przygód.

Harrison Ford to jedna z najpopularniejszych gwiazd światowego kina. Na swoją sławę zapracował między innymi występem w "Poszukiwaczach zaginionej Arki" (1981) oraz w jej kontynuacjach. Saga opowiada o podróżach archeologa Indiany Jonesa, podczas których szuka starożytnych artefaktów. Za tę rolę został wpisany na 2 miejsce listy 100 największych bohaterów i złoczyńców wszechczasów.

"Piraci z Karaibów" (2003) zdobyli międzynarodowe uznanie publiczności. Piracka epopeja opowiada o poszukiwaniach tajemniczych wysp, jaskiń oraz skarbów. Wśród obsady znalazła się Keira Knightley, która zagrała porwaną przez piratów Elizabeth. Jedna z głównych ról w tym filmie zapewniła jej miejsce faworytki wśród nominacji do nagród publiczności.

Rachel Weisz, zdobywczyni m.in. Oscara i Złotego Globu, z każdą rolą staje się coraz bardziej dojrzałą i cenioną aktorką. Początek jej światowej kariery można datować na rok 1999, kiedy zagrała w kinowym hicie "Mumia". Film opowiada o żywcem zabalsamowanym i zamkniętym w sarkofagu kapłanie Ozyrysa. Po trzech tysiącach lat zostaje uwolniony przez grupę egiptologów badających starożytne egipskie świątynie i dostaje szansę, by się zemścić. Uwolniony zostaje przez grupę archeologów i egiptologów badających starożytne egipskie świątynie. Rachel Weisz, grająca jedną z głównych ról, jest zdobywczynią najważniejszych światowych nagród, jak Oskar oraz Złoty Glob.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...