Ale kino+
alekino+
Film. Rola, która odmieniła moje życie: W roli zbawcy

Rola, która odmieniła moje życie: W roli zbawcy

Role That Changed My Life: I Suffered for a Cause
film dokumentalny, USA, 21 min.

Premiera w Ale kino+: 18.03.2012 r.
343
Rola, która odmieniła moje życie: W roli zbawcy
1
2

Seria dokumentalna "Rola, która odmieniła moje życie" opowiada o punktach zwrotnych w życiu sław Hollywood - o filmach, rolach oraz momentach, które wyznaczyły aktorom określony kierunek w ich karierze. W tym odcinku autorzy serii zaprezentują Liama Neesona, Jima Caviezela oraz Dona Cheadlea - aktorów, którzy wcielili się w role zbawców.

Nagrodzona 7 Oscarami "Lista Shindlera" (1993) uznawana jest przez Amerykański Instytut Filmowy za jeden z najbardziej inspirujących filmów wszech czasów. Reżyser Steven Spielberg przedstawił w nim prawdziwą historię niemieckiego przemysłowca i właściciela fabryki Oscara Schindlera, który podczas II wojny światowej uratował życie ponad tysiącom Żydów. W główną rolę wcielił się Liam Neeson. Film przyniósł mu ogromny sukces i sławę, nominację do Oscara, Złotego Globu i BAFTY.
Jim Caviezel zasłynął rolą Jezusa Chrystusa w kontrowersyjnej "Pasji" (2004) Mela Gibsona. Kreacja ta przyniosła mu sławę oraz uznanie krytyków i publiczności.
Don Cheadle w "Hotelu Ruanda" (2004) wcielił się w Paula Rusesabahina, kierownika hotelu, który podczas krwawej wojny domowej w Ruandzie dał schronienie ponad tysiącom uchodźców, ratując ich od pewnej śmierci. Rola ta przyniosła mu nominację do Oscara i Złotego Globuale, ale także mocno wpłynęła na jego życie - został wolontariuszem, uświadamia o ludobójstwie, do jakiego często dochodzi w regionach Sudanu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...