Ale kino+
alekino+
Film. ROMAN I MAGDA

ROMAN I MAGDA


dramat sensacyjny, Polska, 1978, 87 min.
reżyseria: Sylwester Chęciński
obsada: Andrzej Seweryn, Jan Englert, Marzena Trybała, Mieczysław Pawlikowski
Premiera w Ale kino+: 10.08.2010 r.
5.00
343
20 głosy | 256 miejsce w rankingu
ROMAN I MAGDA

Historia balansuje na pograniczu kina obyczajowego i filmu sensacyjnego. Poznajemy dzień z życia tytułowego małżeństwa - Romana (jak zawsze wyborowy Andrzej Seweryn) i Magdy (Marzena Trybała). Bieg wydarzeń oglądamy kolejno z perspektywy obojga bohaterów i, jak to zwykle bywa, subiektywne wersje wydarzeń Romana i Magdy bardzo się od siebie różnią.

Małżeństwo znajduje się w kryzysie. Pochłonięty pracą Roman od jakiegoś czasu otrzymuje listy z pogróżkami. Feralnego dnia, doprowadzony przez anonimy na skraj załamania nerwowego, zabija niewinnego człowieka. Znudzona małżeństwem Magda wypełnia czas przygodnymi flirtami. Kiedy jej mąż znajdzie się jednak w poważnych tarapatach, będzie potrafiła solidarnie stanąć u jego boku.

SYLWESTER CHĘCIŃSKI kojarzony jest przede wszystkim z komedią. I nic dziwnego; największym dokonaniem reżysera pozostaje trylogia o losach Kargula i Pawlaka, komediowa saga należąca do najpopularniejszych pozycji w historii polskiej kinematografii. Chęcińskiemu zdarzało się robić także filmy poważniejsze niż "Sami swoi". Jednym z nich jest właśnie "Roman i Magda", nakręcony według scenariusza wybitnego pisarza Ireneusza Iredyńskiego.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...