Ale kino+
alekino+
Film. ROMANSE I PAPIEROSY

ROMANSE I PAPIEROSY

Romance & Cigarettes
komedia muzyczna, USA, 2005, 102 min.
reżyseria: John Turturro
obsada: Christopher Walken, James Gandolfini, Kate Winslet, Steve Buscemi, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 4.12.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 154 miejsce w rankingu
ROMANSE I PAPIEROSY
1
2

Nick Murder jest przykładnym mężem i ojcem. Przykładnym do czasu, kiedy w sklepie z damską bielizną poznaje wyzywającą, rudą i nad wyraz wyzwoloną Tulę.

Wkrótce między Nickiem (James Gandolfini) a Tulą (Kate Winslet) wybucha namiętny romans. Dowiaduje się o nim żona Nicka, Kitty (Susan Sarandon). Zraniona postanawia rozprawić się z kochankami. Murem stają za nią trzy dorosłe córki. Wobec takiego przeciwnika Nick zaczyna zastanawiać się, czy ponętny biust Tuli wart był tego, żeby zadzierać z rodzinką.

"Romanse i papierosy" to trzeci film wyreżyserowany przez JOHNA TURTURRO, ulubionego aktora braci Coen. Za główną rolę w ich "Bartonie Finku" (1991) John Turturro otrzymał nagrodę aktorską w Cannes, gdzie rok później zdobył też Złotą Kamerę za swój reżyserski debiut "Mac" (1992). Premiera "Romansów i papierosów" odbyła się na festiwalu w Wenecji, gdzie film walczył o Złotego Lwa. John Turturro na pomysł zrealizowania musicalowej komedii w stylu retro wpadł już na planie "Bartona Finka". Od początku marzył też, żeby główną rolę męską zagrał u niego James Gandolfini. Dla niego też, już po napisaniu scenariusza, zwlekał z rozpoczęciem zdjęć. Gandolfini był wówczas pochłonięty pracą na planie "Rodziny Soprano". W zdradzaną żonę wcieliła się Susan Sarandon. Choć na wielkim ekranie występuje już od ponad 50 lat, w "Romansach i papierosach" nie zdecydowała się zaśpiewać. Mimo, że aktorzy nie tylko wykonują popularne evergreeny ("Delilah", "Piece of My Heart", "It's a Man's Man's World"), ale dają również popis tanecznych umiejętności, wszystkie piosenki Susan Sarandon są dubbingowane. Z ochotą natomiast tańczyła i śpiewała Kate Winslet. W "Romansach i papierosach" także w rolach drugoplanowych pojawili się znakomici aktorzy. Christopher Walken zagrał wielbiącego Elvisa Presleya kuzyna Kitty, a Steve Buscemi wcielił się w kolegę Nicka.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...