Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ROSENCRANTZ I GUILDENSTERN NIE ŻYJĄ

ROSENCRANTZ I GUILDENSTERN NIE ŻYJĄ

Rosencrantz and Guildenstern Are Dead
komediodramat, 1990, UK, 113 min.
reżyseria: Tom Stoppard
obsada: Gary Oldman, Iain Glen, Richard Dreyfuss, Tim Roth
Premiera w Ale kino+: 20.11.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 71 miejsce w rankingu

Rosencrantz (Gary Oldman) i Guildenstern (Tim Roth), dawni przyjaciele Hamleta (Iain Glen), przybywają do zamku w Elsynorze na polecenie jego stryja Klaudiusza (Donald Sumpter) oraz matki Gertrudy (Joanna Miles).

Para królewska zaniepokojona jest bowiem dziwnym zachowaniem księcia. Dla dwóch przeciętnych i infantylnych dworaków sytuacja jest niezrozumiała, nie wiedzą po co tak naprawdę ich wezwano, na domiar złego wszyscy ich mylą. Krążąc bez celu po wielkim zamku Rosencrantz i Guildenstern poznają wkrótce swoje przeznaczenie.

Film brytyjskiego dramaturga, adaptacja jego własnej sztuki. Złoty Lew na MFF w Wenecji dla najlepszego filmu.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...