Ale kino+
alekino+
Film. ROSENCRANTZ I GUILDENSTERN NIE ŻYJĄ

ROSENCRANTZ I GUILDENSTERN NIE ŻYJĄ

Rosencrantz and Guildenstern Are Dead
komediodramat, 1990, UK, 113 min.
reżyseria: Tom Stoppard
obsada: Gary Oldman, Iain Glen, Richard Dreyfuss, Tim Roth
Premiera w Ale kino+: 20.11.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 71 miejsce w rankingu

Rosencrantz (Gary Oldman) i Guildenstern (Tim Roth), dawni przyjaciele Hamleta (Iain Glen), przybywają do zamku w Elsynorze na polecenie jego stryja Klaudiusza (Donald Sumpter) oraz matki Gertrudy (Joanna Miles).

Para królewska zaniepokojona jest bowiem dziwnym zachowaniem księcia. Dla dwóch przeciętnych i infantylnych dworaków sytuacja jest niezrozumiała, nie wiedzą po co tak naprawdę ich wezwano, na domiar złego wszyscy ich mylą. Krążąc bez celu po wielkim zamku Rosencrantz i Guildenstern poznają wkrótce swoje przeznaczenie.

Film brytyjskiego dramaturga, adaptacja jego własnej sztuki. Złoty Lew na MFF w Wenecji dla najlepszego filmu.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...