Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ROSEWOOD

ROSEWOOD

Rosewood
film sensacyjny, 1997, USA, 140 min.
reżyseria: John Singleton
obsada: Bruce McGill, Don Cheadle, Jon Voight, Ving Rhames
Premiera w Ale kino+: 28.03.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 415 miejsce w rankingu

Film oparty na faktach. Akcja rozgrywa się po I wojnie światowej. W prowincjonalnym Rosewood, spokojnym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych, dochodzi do krwawych napadów na czarnych mieszkańców.

Jedna z miejscowych kobiet twierdzi bowiem że napastował ją seksualnie Murzyn. To jednak kłamstwo, mające ukryć jej niewierność. Biali farmerzy szukając winnego atakują napotkanych czarnych mężczyzn, nie oszczędzając również kobiet o dzieci, zaś szeryf miasteczka jest bezradny wobec nasilającej się brutalnej agresji. Pewnego dnia w okolicy pojawia się czarnoskóry Mann (Ving Rhames). Chce kupić kawałek ziemi i osiedlić się tutaj na stałe.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...