Ale kino+
alekino+
Film. ROZBITKOWIE

ROZBITKOWIE

CASTAWAY
obyczajowy, Wlk. Brytania, 1987, 112 min.
reżyseria: Nicolas Roeg
obsada: Amanda Donohoe, Goergina Hale, Oliver Reed
Premiera w Ale kino+: 19.08.2000 r.
5.00
343
5 głosy | 561 miejsce w rankingu

Pisarz Gerald Kingsland ( Oliver Reed) zamieszcza w prasie ogłoszenie, że poszukuje kobiety w celu zawarcie związku małżeńskiego i spędzania roku na odludnej wyspie.

Na anons odpowiada dwudziestopięcioletnia Lucy ( Amanda Donohoe ). Świeżo poślubieni małżonkowie wyruszają na położoną na Pacyfiku wyspę. Nicolas Roeg (autor m.in. "Walkabout", "Człowieka, który spadł na ziemię", czy "Nie oglądaj się teraz") w realistyczny sposób ukazuje trudy codziennego życia w dziczy i walkę płci, jaka toczy się między Geraldem i Lucy. Reżyser bezlitośni obnaża ludzkie słabości.

Scenariusz zainspirowany jest prawdziwa historią; oparty został na dwóch bestsellerowych książkach: "Castaway" autorstwa Lucy Irvine i "The Islander" Geralda Kingslanda, którzy wspólnie spędzili na odludnej wyspie trzynaście miesięcy.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...