Ale kino+
alekino+
Film. Rozdział 27

Rozdział 27

Chapter 27
film obyczajowy, USA/Kanada, 2007, 81 min.
reżyseria: Jarrett Schaeffer
obsada: Jared Leto, Judah Friedlander, Lindsay Lohan, Mark Lindsay Chapman, Ursula Abbott
Premiera w Ale kino+: 21.06.2016 r.
343
Rozdział 27

Film ukazujący trzy dni poprzedzające zabójstwo Johna Lennona, będący dogłębną analizą myśli i przeżyć niezrównoważonego psychicznie 25-letniego sprawcy. W roli głównej zdobywca Oscara® Jared Leto ("Requiem dla snu", "Witaj w klubie").

Grudzień 1980. Nikomu nieznany fan grupy The Beatles Mark David Chapman (Jared Leto) szokuje świat, dokonując zamachu na ulubieńca tłumów Johna Lennona (Mark Lindsay Chapman). Do tragedii dochodzi na ulicy przed nowojorskim mieszkaniem 40-letniego muzyka. Świadkiem jest jego żona.

Tytuł filmu nawiązuje do książki "Buszujący w zbożu" J.D. Salingera, na której punkcie obsesję miał zabójca. Książka ma 26 rozdziałów, a Chapman miałby dopisać swoją historią jej 27. rozdział. J.P. Schaeffer skonstruował psychologiczną mapę przeżyć zabójcy Lennona na podstawie wywiadu, którego Chapman zgodził się udzielić dziennikarzowi kryminalnemu Jackowi Jonesowi. Zebrane w formie książki notatki i wspomnienia Jonesa stały się bestsellerem.

Reżyser główną rolę powierzył Jaredowi Leto, który aby jeszcze bardziej uwiarygodnić wydarzenia pokazane w filmie, przytył do roli ponad 20 kilogramów i na ekranie do złudzenia przypomina Chapmana. Johna Lennona zagrał natomiast aktor Mark Lindsay Chapman, który, co ciekawe, pomimo fizycznego podobieństwa do lidera Beatlesów, już raz stracił możliwość wcielenia się w niego, a to za sprawą nieszczęśliwej zbieżności nazwisk z zabójcą muzyka. Wierną fankę Beatlesów, Jude, która pomogła w zabiciu idola zagrała natomiast Lindsay Lohan ("Zakręcony piątek").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...