Ale kino+
alekino+
Film. ROZMOWA Z GREGORYM PECKIEM

ROZMOWA Z GREGORYM PECKIEM

A conversation with Gregory Peck
dokument, USA, 98 min.

Premiera w Ale kino+: 29.08.2004 r.
343
© A Fresh One and talkbackThames for Channel 4

Bohaterem filmu znanej dokumentalistki Barbary Kopple jest GREGORY PECK, jeden z największych współczesnych aktorów amerykańskich, uważany przez niektórych za ostatniego prawdziwego gwiazdora Hollywood.

Pamiętny z ról w "Moby Dicku", "Zabić drozda" czy "Omenie", zmarły w 2003 roku Peck był wyjątkową postacią amerykańskiego przemysłu filmowego, artystą, któremu bardziej niż na gwiazdorskiej pozycji zależało zawsze na sztuce - w obronie tej ostatniej Peck gotów był nawet na konflikty z potężnymi producentami i studiami filmowymi.

Dokument Barbary Kopple - autorki znanej ze znakomitego filmu o europejskiej trasie koncertowej zespołu Woody'ego Allena "Wild Man Blues" - zrealizowany jest w formie wywiadu-rzeki z Peckiem. Rozmowa ilustrowana jest bogato fragmentami filmów z udziałem gwiazdora, oraz scenami z jego autorskiego monodramu. W dokumencie wystąpili także przyjaciele i admiratorzy Pecka, ludzie filmu m.in. Martin Scorsese i Lauren Bacall, ale także prominentne postaci ze świata polityki, wśród nich Bill Clinton i prezydent Francji Jacques Chirac.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...