Ale kino+
alekino+
Film. ROZMOWY Z INNYMI KOBIETAMI

ROZMOWY Z INNYMI KOBIETAMI

Conversations with Other Woman
obyczajowy, Wlk. Brytania/USA, 2005, 81 min.
reżyseria: Hans Canosa
obsada: Aaron Eckhart, Brian Geraghty, Helena Bonham Carter, Yury Tsykun
Premiera w Ale kino+: 3.11.2010 r.
5.00
343
5 głosy | 604 miejsce w rankingu
ROZMOWY Z INNYMI KOBIETAMI

Mężczyzna (Aaron Eckhart) i kobieta (Helena Bonham Carter), oboje przed czterdziestką, spotykają się na ślubnym przyjęciu. Ona nie pasuje do stroju druhny, który ma na sobie, on przypatruje się jej z rosnącym zainteresowaniem.

Kiedy ona nerwowo szuka miejsca, w którym można palić, on nieoczekiwanie prosi barmana, aby życzył mu szczęścia. Za chwilę widzimy ich oboje siedzących razem przy stoliku. Tak rozpoczyna się gra słów, spojrzeń i wspomnień, z których wyłania się obraz dwojga ludzi na różnych etapach życia, zmagających się z tak naturalną dla człowieka potrzebą miłości, bliskości i akceptacji.

"Rozmowy z innymi kobietami" to zaledwie drugi pełnometrażowy film w dorobku HANSA CANOSY, którego debiut "Alma Mater" nagrodzony został przez publiczność na festiwalu w Austin. Jak wskazuje tytuł, "Rozmowy z innymi kobietami" opierają się głównie na dialogu. Helena Bonham Carter i Aaron Eckhart nakręcili wspólnie około 80 stron dialogów w zaledwie 12 dni. Wiele rozmów, które widzimy na ekranie, to zresztą aktorska improwizacja. W filmie krytycy docenili oryginalny, choć nawiązujący nieco do stylu Erica Rohmera, sposób kadrowania, oraz montaż, dzięki któremu mamy wrażenie, że poznajemy opowiadaną historię jednocześnie z perspektywy mężczyzny i kobiety. Doceniono odtwórców głównych ról: Helenę Bonham Carter, pięciokrotnie nominowaną do Złotych Globów i raz do Oscara za rolę w "Miłość i śmierć w Wenecji", i Aarona Eckharta, nominowanego do Złotego Globu za "Thank You for Smoking" i zdobywcy Independent Spirit Award za "Między nami facetami". Podkreślano również niesłychaną dojrzałość młodego reżysera w opowiadaniu o potrzebie miłości na różnych etapach życia. Tym bardziej, że Hans Canosa, urodzony w bardzo konserwatywnej rodzinie chrześcijańskich misjonarzy, swój pierwszy w życiu film obejrzał dopiero jako siedemnastolatek.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...