Ale kino+
alekino+
Film. RÓŻOWA PANTERA KONTRATAKUJE

RÓŻOWA PANTERA KONTRATAKUJE

Pink Panther Strikes Again
komedia, USA/Wlk. Brytania, 1976, 100 min.
reżyseria: Blake Edwards
obsada: Burt Kwouk, Herbert Lom, Lesley-Anne Down, Peter Sellers
Premiera w Ale kino+: 20.07.2009 r.
3.00
343
3 głosy | 550 miejsce w rankingu
RÓŻOWA PANTERA KONTRATAKUJE

Nominowany do Oscara i dwóch Złotych Globów piąty film o przygodach inspektora Clouseau. W roli głównej - niezapomniany Peter Sellers.

Angielski komisarz Dreyfus (Herbert Lom) miał nieszczęście współpracować z inspektorem Clouseau (Peter Sellers ). W końcu został doprowadzony przez Francuza do obłędu i znalazł się w zakładzie zamkniętym. Dreyfusowi udaje się jednak uciec. Były komisarz dyszy teraz żądzą zemsty. Grozi zniszczeniem świata, jeżeli nie zostanie spełnione jego żądanie. Jest ono proste: Clouseau ma zostać niezwłocznie zgładzony. Światowi przywódcy uginają się pod szantażem szaleńca. Pięć różnych państw wysyła tajnych zabójców, których zadaniem jest położyć kres wybrykom francuskiego inspektora. Nie jest jednak łatwo pozbyć się kogoś takiego jak Clouseau - jego porażająca nieporadność może okazać się śmiertelnie niebezpieczną bronią.

Po dwóch pierwszych filmach spod znaku "Różowej Pantery" z udziałem Petera Sellersa, reżyser BLAKE EDWARDS spróbował w 1968 roku obsadzić w głównej roli innego aktora - Alana Arkina. Okazało się jednak, że bez Sellersa "Różowa Pantera" to już nie to samo. W latach 70. Edwards powrócił więc do współpracy z Sellersem kręcąc trzy kolejne "Pantery", które przez wielu fanów uważane są za najlepsze i najśmieszniejsze z całej serii. "Różowa Pantera kontratakuje" jest piątym, i czwartym z udziałem Petera Sellersa, filmem o przygodach inspektora Clouseau. Obraz był nominowany do Oscara za najlepszą piosenkę ("Come to Me") oraz do dwóch Złotych Globów - w kategorii najlepszy musical lub komedia i najlepszy aktor w musicalu lub komedii (nominacja dla Petera Sellersa).
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...