Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Rozwodów nie będzie

Rozwodów nie będzie


komedia, Polska, 1963, 95 min.
reżyseria: Jerzy Stefan Stawiński
obsada: Marta Lipińska, Pola Raksa, Władysław Kowalski, Zbigniew Cybulski
Premiera w Ale kino+: 18.06.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 89 miejsce w rankingu
Rozwodów nie będzie

Udany debiut reżyserski wybitnego scenarzysty Jerzego Stefana Stawińskiego ("Kanał", "Eroica", "Zezowate szczęście", "Zamach"), ze znakomitą jazzującą muzyką Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza oraz Andrzeja Trzaskowskiego.

Film złożony jest z trzech nowel, połączonych wspólnym miejscem akcji - Urzędem Stanu Cywilnego na rogu Nowego Światu i Alej Jerozolimskich w Warszawie.

Bohaterami pierwszej opowieści są Tomek i Alina (Władysław Kowalski i Marta Lipińska). Właśnie szykują się do ślubu. On przyjeżdża do Urzędu Stanu Cywilnego prosto z pracy. Niestety, ona spóźnia się na ceremonię. Kiedy wreszcie się zjawia, zdenerwowany Tomek robi jej awanturę, która kończy się rozstaniem. Kilka dni później młodzi spotykają się w autobusie.

Akcja drugiej historii zawiązuje się na prywatce, gdzie Marek (Zbigniew Dobrzyński) poznaje piękną Joannę (Teresa Tuszyńska), uchodzącą za dziewczynę nie do zdobycia. Chłopak postanawia jednak spróbować i ucieka się do niekonwencjonalnego sposobu. Proponuje jej spotkanie za cenę... ślubu. Zaintrygowana Joanna zgadza się i następnego dnia wychodzi za Marka. Młodzi zawiadamiają rodziców o uroczystości, lecz jednocześnie deklarują, że wezmą rozwód. Czy rzeczywiście?.

W trzeciej noweli Kasia (Magdalena Zawadzka) i Tadek uciekają z domu, by się pobrać. W Urzędzie Stanu Cywilnego zostają jednak poinformowani, że muszą zaczekać z małżeństwem do osiągnięcia pełnoletności. Rozgoryczony Tadek (Paweł Galia) wraca na wieś, lecz rezolutna Kasia zostaje w stolicy z zamiarem znalezienia pracy i męża...


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...