Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Rząd odc. 16

Rząd odc. 16

Op til kamp / Them and Us
serial polityczny, Dania, 2011, 58 min.
reżyseria: Louise Friedberg
obsada: Birgitte Hjort Sorensen, Pilou Asbak, Sidse Babett Knudsen
Premiera w Ale kino+: 25.09.2013 r.
343
Rząd odc. 16

Motto odcinka: "Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują" - Ewangelia wg. św. Mateusza.

RKoalicyjni partnerzy nie mogą dojść do porozumienia odnośnie nowych reform. Prawica chciałaby obniżyć granicę wieku odpowiedzialności karnej z 14 na 12 lat. Kilku przedstawicieli Partii Pracy popiera ten postulat. Stawia to Birgitte (Sidse Babett Knudsen) w pozycji mniejszościowej w parlamencie. Kasper (Pilou Asbak) czuje się osobiście urażony proponowaną poprawką. Wchodzi w otwarty konflikt z liderem prawicy, Svendem Åge Saltumem (Ole Thestrup). Propozycja jednak zyskuje popracie opinii publicznej. Birgitte czuje się przyparta do muru. Nie pomaga jej sytuacja w życiu osobistym. Choroba córki rozwija się i musi poświęcić więcej czasu na specyficzną formę leczenia.

Twórca serialu "Rząd", Adam Price, wyznał, że do roli pani premier przesłuchał 20 aktorek. Sidse Babett Knudsen wyróżniała się na ich tle. Była silna i delikatna zarazem - tłumaczy Price. Większość aktorek myślała, że będą musiały grać kobietę pokroju Thatcher. Ale ja nie chciałem stworzyć potwora. Chciałem, aby przebyła pewną wewnętrzną podróż - dodaje Price.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Rząd 2
Rząd odc. 11
Rząd odc. 12
Rząd odc. 13
Rząd odc. 14
Rząd odc. 15
Rząd odc. 17
Rząd odc. 18
Rząd odc. 19
Rząd odc. 20
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...