Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Rząd odc. 17

Rząd odc. 17

Hvad Indad Tabes, Skal Udad Vindes - Del I / What Is Lost Inwardly Must Be Won OutwardlyOp til kamp / Them and Us
serial polityczny, Dania, 2011, 58 min.
reżyseria: Mikkel Nørgaard
obsada: Birgitte Hjort Sorensen, Pilou Asbak, Sidse Babett Knudsen
Premiera w Ale kino+: 2.10.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 77 miejsce w rankingu
Rząd odc. 17

Motto odcinka: "Duńczycy są niedowiarkami, ponieważ historia Danii to dzieje upadku potężnego plemienia" - Johannes V. Jensen.

Rząd Birgitte (Sidse Babett Knudsen) drąży kryzys. Brakuje wspólnego stanowiska, panuje ogólna niechęć do zawierania kompromisów. Sondaże poparcia wśród opinii publicznej wskazują niezadowolenie. Wszystko wskazuje na to, iż Birgitte nie zostanie wybrana na drugą kadencję. Aby zwiększyć swoją popularność, szybko potrzebuje sprawy, która zapewniłaby jej poparcie. Propozycja złożona przez biznesmena Joachima Crohne'a (Ulf Pilgaard), aby przyjrzała się sytuacji politycznej w afrykańskim regionie Kharun, może stać się dobrym punktem odbicia. Czy będzie w stanie pomóc lokalnej ludności, której grozi wojna domowa? Czy uda się jej odbudować wizerunek Danii na mapie świata?

W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi "The Independent", Sidse Babett Knudsen podkreśliła, iż granie pani premier, autorytatywnej w swych sądach i działaniu postaci, było największym wyzwaniem w jej karierze. Do tej pory grałam bohaterki niezwykle emocjonalne, kobiety o wielkim sercu - wspomina aktorka. Nic więc dziwnego, że zaoferowanie jej roli pani premier wywołało w Danii również duże poruszenie i zdziwienie, co propozycja wcześniej przedstawiona jej przyjaciółce, Sofie Gråbøl, aby ta zagrała nieustępliwą i nieomylną panią detektyw Sarah Lund w serialu kryminalnym "The Killing". Obie gwiazdy były bowiem do tej pory znane z ról kobiet kruchych i poddających się emocjom. Zawsze grałam bardziej kobietki, które muszą dorosnąć, aby odnaleźć siebie - dodaje Knudsen. Postać Brigitte jest już zdecydowanie bardziej dojrzała.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Rząd 2
Rząd odc. 11
Rząd odc. 12
Rząd odc. 13
Rząd odc. 14
Rząd odc. 15
Rząd odc. 16
Rząd odc. 18
Rząd odc. 19
Rząd odc. 20
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...