Ale kino+
alekino+
Film. Rząd odc. 18

Rząd odc. 18

Hvad Indad Tabes, Skal Udad Vindes - Del II / What Is Lost Inwardly Must Be Won Outwardly - Part 2
serial polityczny, Dania, 2011, 58 min.
reżyseria: Mikkel Norgaard
obsada: Birgitte Hjort Sorensen, Pilou Asbak, Sidse Babett Knudsen
Premiera w Ale kino+: 2.10.2013 r.
5.00
343
15 głosy | 46 miejsce w rankingu
Rząd odc. 18

Motto odcinka: "Dźwigajcie brzemię białego człowieka: / krwawe wojny o pokój toczcie, / karmcie głodne usta, / chorobom kres połóżcie" - Rudyard Kipling.

Oczy świata są skierowane na Kopenhagę i jej premier, Birgitte Nyborg Christensen (Sidse Babett Knudsen), która stara się wynegocjować pokój między Północnym a Południowym Kharunem.

Sama Knudsen ma swoim prywatnym życiu afrykański epizod. Jej rodzice, fotograf i nauczycielka, w latach 70. pracowali na czarnym kontynencie jako wolontariusze. To tam nauczyła się perfekcyjnie mówić po angielsku. Aktorstwo studiowała w Paryżu i Nowym Jorku. Dopiero później związała się z duńskim przemysłem filmowym. Już jej pierwsza rola kinowa w komedii "Let's Get Lost" z 1997 roku zwróciła uwagę krytyków na "umiejętność uchwycenia niepewności oraz siły współczesnej kobiety". Role w dwóch filmach uznanej na świecie duńskiej reżyserki Susanne Bier, "Den eneste ene" i "Tuż po weselu", a także pojawienie się u Larsa von Triera w filmie krótkometrażowym "Dogville: The Pilot" jako Grace, postaci następnie w filmie pełnometrażowym zagranym przez Nicole Kidman, ugruntowały jej pozycję na skandynawskim rynku. Co więcej, w następstwie Knudsen długo stroniła od telewizyjnych ról. Nie obejrzała nawet "The Killing", wielkiego duńskiego przeboju z małego ekranu, który został zaadaptowany przez amerykańską telewizję AMC. Nie zrobiłam tego dopóki nie skończyliśmy zdjęć do "Rządu" - wyznała aktorka w wywiadzie udzielonym magazynowi "The Independent". Nie chciałam, aby to miało wpływ na moją rolę.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Rząd 2
Rząd odc. 11
Rząd odc. 12
Rząd odc. 13
Rząd odc. 14
Rząd odc. 15
Rząd odc. 16
Rząd odc. 17
Rząd odc. 19
Rząd odc. 20
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...