Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Rząd odc. 20

Rząd odc. 20

En bemærkning af særlig karakter / An Extraordinary Remark
serial polityczny, Dania, 2011, 58 min.
reżyseria: Louise Friedberg
obsada: Birgitte Hjort Sorensen, Pilou Asbak, Sidse Babett Knudsen
Premiera w Ale kino+: 9.10.2013 r.
4.00
343
4 głosy | 138 miejsce w rankingu
Rząd odc. 20

Motto odcinka: "Być albo nie być, to wielkie pytanie" - William Szekspir, "Hamlet".

Podczas gdy Birgitte (Sidse Babett Knudsen) poświęca czas rodzinie, jej zastępca Hans-Christian Thorsen (Bjarne Henriksen) zaczyna realizować własne plany i ma nadzieję, że sam wkrótce zostanie premierem. Przejmuje się tym bardzo Kasper (Pilou Asbak). Także w jego życiu osobistym nie dzieje się najlepiej. Jego ukochana Katrine (Birgitte Hjort Sorensen) musi podjąć decyzję o ich związku, który może negatywnie wpłynąć na jej karierę. O przyszłości swojej rodziny i kraju poważnie pomyśleć musi również Birgitte.

Bohaterami serii są przedstawiciele trzech środowisk: dziennikarka Katrine (w tej roli Birgitte Hjort Sorensen), doradca medialny Kasper Juul (Pilou Asbak) oraz pierwsza duńska premier, Birgitte Nyborg, w którą brawurowo wcieliła się Sidse Babett Knudsen. Rola ta przyniosła jej nominację do Emmy oraz statuetkę BAFTA TV zdobytą wspólnie z reżyserem Sorenem Kragh-Jacobsenem, jednym z twórców serii.

Oryginalny tytuł serii "Borgen" oznacza "zamek" i w potocznym języku odnosi się do Christiansborgu - kopenhaskiego zamku królewskiego, który jest obecnie siedzibą duńskiego parlamentu. Tematyka serialu oscyluje wokół niejednoznacznej i trudnej symbiozy dwóch środowisk: ludzi mediów i polityki. Seria zdradza zarówno kulisy władzy, jak i pracy dziennikarzy. Obnaża wątpliwe moralnie decyzje i intrygi, które są stosowane do osiągnięcia celu. "Rząd" odpowiada też na pytanie, jak wysoką cenę można zapłacić za sukces w polityce. "Rząd" wyprodukowała wytwórnia DR, odpowiedzialna za międzynarodowy sukces serialu kryminalnego "Forbrydelsen" - "The Killing", który polscy widzowie poznali również dzięki ale kino+.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Rząd 2
Rząd odc. 11
Rząd odc. 12
Rząd odc. 13
Rząd odc. 14
Rząd odc. 15
Rząd odc. 16
Rząd odc. 17
Rząd odc. 18
Rząd odc. 19
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...