Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Rząd odc. 3

Rząd odc. 3

Borgen: Det muliges kunst / The Art of the Possible
serial polityczny, Dania, 2010, 58 min.
reżyseria: Rumle Hammerich
obsada: Birgitte Hjort Sorensen, Pilou Asbak, Sidse Babett Knudsen
Premiera w Ale kino+: 14.08.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 121 miejsce w rankingu
Rząd odc. 3

Motto odcinka: "Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu" - Winston Churchill.

Nowy rząd pierwszej duńskiej pani premier, Birgitte Nyborg (Sidse Babett Knudsen), czeka poważna próba. Ustawa budżetowa ma trafić pod obrady parlamentu. Z obliczeń i konsultacji rządowych wynika, że ustawa zostanie uchwalona minimalną większością głosów. W kluczowym momencie dwóch posłów wycofuje swoje poparcie. Bjorn Marrot (Flemming Sorensen), jeden z bliskich współpracowników Nyborg, spróbuje przywołać buntowników do porządku. Sytuacji nie poprawia informacja, że Michael Laugesen (Peter Mygind), zajadły wróg premier, został redaktorem naczelnym jednej z największych gazet i nie zawaha się wykorzystać stanowiska, by zaszkodzić rządowi i samej Nyborg. Tymczasem Kasper Juul (Pilou Asbak) znajduje nową, interesującą posadę.

ODCINKI

Rząd
Rząd odc. 1
Rząd odc. 2
Rząd odc. 4
Rząd odc. 5
Rząd odc. 6
Rząd odc. 7
Rząd odc. 8
Rząd odc. 9
Rząd odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...