Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Rząd odc. 9

Rząd odc. 9

Borgen: Del og hersk / Divide and Rule
serial polityczny, Dania, 2010, 58 min.
reżyseria: Annette K. Olesen
obsada: Birgitte Hjort Sorensen, Pilou Asbak, Sidse Babett Knudsen
Premiera w Ale kino+: 2.09.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 80 miejsce w rankingu
Rząd odc. 9

Motto odcinka: "Nawet się nie zorientujesz, co cię trafiło" - amerykański producent broni.

Mimo, iż Birgitte (Sidse Babett Knudsen) jest zdziwiona decyzją ministra obrony, ale pozwala mu przemawiać w imieniu całego rządu. Na światło dzienne wychodzą jednak nieprzewidziane kwestie, które podejmują media. W tej sytuacji Birgitte nie pozostaje nic innego, jak zaostrzyć kontrolę pracy swojego gabinetu. W życiu osobistym również zaczyna popadać w lekką paranoję. Wykorzystuje to Katrine (Birgitte Hjort Sorensen) w programie na żywo, czym bardzo podpada swojemu szefowi.

Bohaterami serii są przedstawiciele trzech środowisk: dziennikarka Katrine (w tej roli Birgitte Hjort Sorensen), doradca medialny Kasper Juul (Pilou Asbak) oraz pierwsza duńska premier, Birgitte Nyborg, w którą brawurowo wcieliła się Sidse Babett Knudsen. Rola ta przyniosła jej nominację do Emmy oraz statuetkę BAFTA TV zdobytą wspólnie z reżyserem orenem Kragh-Jacobsenem, jednym z twórców serii.

Oryginalny tytuł serii "Borgen" oznacza "zamek" i w potocznym języku odnosi się do Christiansborgu - kopenhaskiego zamku królewskiego, który jest obecnie siedzibą duńskiego parlamentu. Tematyka serialu oscyluje wokół niejednoznacznej i trudnej symbiozy dwóch środowisk: ludzi mediów i polityki. Seria zdradza zarówno kulisy władzy, jak i pracy dziennikarzy. Obnaża wątpliwe moralnie decyzje i intrygi, które są stosowane do osiągnięcia celu. "Rząd" odpowiada też na pytanie, jak wysoką cenę można zapłacić za sukces w polityce.

"Rząd" wyprodukowała wytwórnia DR, odpowiedzialna za międzynarodowy sukces serialu kryminalnego "Forbrydelsen" - "The Killing", który polscy widzowie poznali również dzięki ale kino+.

ODCINKI

Rząd
Rząd odc. 1
Rząd odc. 2
Rząd odc. 3
Rząd odc. 4
Rząd odc. 5
Rząd odc. 6
Rząd odc. 7
Rząd odc. 8
Rząd odc. 10
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...