Ale kino+
alekino+
Film. Safe House odc. 2

Safe House odc. 2


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 45 min.
reżyseria: Marc Evans
obsada: Christopher Eccleston, Marsha Thomason, Paterson Joseph
Premiera w Ale kino+: 4.11.2015 r.
2.00
343
2 głosy | 96 miejsce w rankingu
Safe House odc. 2

Czy dom na odludziu rzeczywiście okaże się bezpieczną policyjną kryjówką? Jakie tajemnice kryje prześladowana rodzina? Jakie demony przeszłości nawiedzają byłego detektywa?

Ludzie, których na prośbę detektywa Marca Maxwella przyjęli pod swój dach Robert (Christopher Eccleston) i jego żona Katy (Marsha Thomason), to czteroosobowa rodzina Blackwellów - David, Ali, oraz ich dzieci - Louisa i Joe. Jest jeszcze Sam - najstarszy syn - ale obecnie przebywa na uniwersytecie. Ku rozpaczy rodziny kontakt z nim urwał się kilka tygodni temu i nie udało się go ściągnąć do kryjówki. Detektyw Marc prowadzi śledztwo w sprawie psychopaty, który zagraża Blackwellom. Robert z kolei bierze pod lupę rodzinę. Wkrótce policja odkrywa, że Sam może mieć powiązania z Michaelem Collersdale'em - mężczyzną, który zagraża Blackwellom. Na jaw wychodzą też tajemnice skrywane przez Davida przed jego żoną, Ali. Robert tymczasem, dzięki niewinnej pogawędce z Joe'em, zaczyna przypominać sobie fakty sprzed półtora roku, kiedy został poważnie ranny próbując ochronić Susan Reynolds.

Tytułowy "Safe House" oznacza w policyjnym żargonie kryjówkę dla świadków koronnych i osób, których bezpieczeństwo jest wyjątkowo zagrożone. Przebywający w takim miejscu ludzie uczą się swojego życia od nowa - przybierają inną tożsamość, ucząc się na pamięć swojej "roli". Ciągłe życie w obawie, że ktoś ich zdemaskuje, wzmaga presję. W "Safe House" poczucie osaczenia zostało spotęgowane przez specyfikę miejsca, do którego trafiła prześladowana rodzina.

Jak wspomina reżyser, Marc Evans: Chciałem, aby dom Roberta i Katy wydawał się zarówno bezpieczny jak i niepokojący; przyjazny, ale zarazem przytłaczający. Tłem dla opowieści jest wspaniały, majestatyczny i dziki Lake District - okolica, która zamiast koić nerwy, tylko wzmaga strach w przybyłej z przedmieść rodzinie. Żyjący na odludziu gospodarze i ich goście zaczynają zmagać się z demonami przeszłości.

Scenarzysta Michael Crompton tak podsumowuje : Każdy z nas skrywa co najmniej jeden sekret - i to taki, o którym nikt nie może się dowiedzieć. A przecież właśnie to, co ludzie ukrywają jest najbardziej fascynujące. Tak powstaje atrakcyjna fabuła, zabudowana na intrygującej tajemnicy i próbie poznania prawdy.

W głównych rolach występują aktorzy znani z popularnych seriali. Prym wiedzie Christopher Eccleston, którego widzowie Ale kino+ mogli oglądać w serialach "Fortitude", "Lucan" i "Na granicy cienia". Partnerują mu m.in. Marsha Thomason, czyli Noemi z "Lost-Zagubieni" oraz Paterson Joseph ("Babylon", "Pozostawieni").

ODCINKI

Safe House
Safe House odc. 3
Safe House odc. 4
Safe House odc. 1
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...