Ale kino+
alekino+
Film. Safe House odc. 3

Safe House odc. 3


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2015, 45 min.
reżyseria: Marc Evans
obsada: Christopher Eccleston, Marsha Thomason, Paterson Joseph
Premiera w Ale kino+: 11.11.2015 r.
343
Safe House odc. 3

Czy dom na odludziu rzeczywiście okaże się bezpieczną policyjną kryjówką? Jakie tajemnice kryje prześladowana rodzina? Jakie demony przeszłości nawiedzają byłego detektywa?

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na czteroodcinkowy brytyjski serial kryminalny "Safe House". W roli głównej występuje Christopher Eccleston, znany widzom Ale kino+ m.in. z seriali "Fortitude", "Lucan" i "Na granicy cienia".

W Lake District dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Czy Robert znajdzie w sobie dość sił, by uwierzyć w siebie i ochronić rodzinę Blackwellów? Gnębią go również mnożące się pytania na temat tragicznie zakończonej ochrony Susan Reynolds. Mężczyzna decyduje się na to, by spotkać się z jej mężem a potem z osobą, która go zdradziła, współpracując z mordercą. Czy w końcu uda mu się poznać prawdę i zamknąć ten niedokończony rozdział z życia?

Tytułowy "Safe House" oznacza w policyjnym żargonie kryjówkę dla świadków koronnych i osób, których bezpieczeństwo jest wyjątkowo zagrożone. Przebywający w takim miejscu ludzie uczą się swojego życia od nowa - przybierają inną tożsamość, ucząc się na pamięć swojej "roli". Ciągłe życie w obawie, że ktoś ich zdemaskuje, wzmaga presję. W "Safe House" poczucie osaczenia zostało spotęgowane przez specyfikę miejsca, do którego trafiła prześladowana rodzina.

Jak wspomina reżyser, Marc Evans: Chciałem, aby dom Roberta i Katy wydawał się zarówno bezpieczny jak i niepokojący; przyjazny, ale zarazem przytłaczający. Tłem dla opowieści jest wspaniały, majestatyczny i dziki Lake District - okolica, która zamiast koić nerwy, tylko wzmaga strach w przybyłej z przedmieść rodzinie. Żyjący na odludziu gospodarze i ich goście zaczynają zmagać się z demonami przeszłości.

Scenarzysta Michael Crompton tak podsumowuje : Każdy z nas skrywa co najmniej jeden sekret - i to taki, o którym nikt nie może się dowiedzieć. A przecież właśnie to, co ludzie ukrywają jest najbardziej fascynujące. Tak powstaje atrakcyjna fabuła, zabudowana na intrygującej tajemnicy i próbie poznania prawdy.

W głównych rolach występują aktorzy znani z popularnych seriali. Prym wiedzie Christopher Eccleston, którego widzowie Ale kino+ mogli oglądać w serialach "Fortitude", "Lucan" i "Na granicy cienia". Partnerują mu m.in. Marsha Thomason, czyli Noemi z "Lost-Zagubieni" oraz Paterson Joseph ("Babylon", "Pozostawieni").

ODCINKI

Safe House
Safe House odc. 2
Safe House odc. 4
Safe House odc. 1
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...