Ale kino+
KINO MÓWI
Film. Saint Laurent

Saint Laurent


film biograficzny, Francja, 2014, 160 min. 16
reżyseria: Bertrand Bonello
obsada: Gaspard Ulliel, Jeremie Renier, Jérémie Renier, Léa Seydoux, Lea Seydoux, Louis Garrel
Premiera w Ale kino+: 18.06.2018 r.
5.00
343
5 głosy | 20 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
22:30
czwartek30 maja
Przypominajka
Saint Laurent
© dystrybucja Kino Świat

Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. Film Bertranda Bonello wyróżniony aż 10 nominacjami do Cezara 2015, zwyciężył w kategorii najlepsze kostiumy. W roli tytułowej Gaspard Ulliel.

Po śmierci Diora 21-letni Yves Saint Laurent (Gaspard Ulliel) przejmuje jego obowiązki w domu mody. Niebawem poznaje Pierre'a Bergé, z którym nawiązuje współpracę i romans. Lata od 1967 do 1976 roku to największe sukcesy w karierze Laurenta, a jednocześnie czas jego największych porażek w życiu osobistym. Wciągająca, tocząca się w hipnotycznym tempie biografia słynnego projektanta dotyka najintymniejszych zakamarków jego życia, takich jak uzależnienie od środków odurzających czy orgie seksualne, w których uczestniczył. Reżyser, trzykrotnie nominowany do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes, Bertrand Bonello jest znany z zamiłowania do tematów skandalizujących i przekraczających tabu. Udowodnił to w swoich wcześniejszych produkcjach, takich jak skierowany do dorosłych widzów "Le pornographe" czy równie odważny "Apollonide. Zza okien domu publicznego".

W biografii Laurenta, obok Gasparda Ulliela ("Bardzo długie zaręczyny", "Hannibal. Po drugiej stronie maski"), widzowie zobaczą Louisa Garrela jako Jacques'a de Baschera oraz Léę Seydoux ("O północy w Paryżu", "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2"), która wystąpiła również u boku Daniela Craiga w najnowszej odsłonie przygód Jamesa Bonda "Spectre".


ALE KINO+ POLECA

14.10
PONIEDZIAŁEK27 maja
Wybór króla
Wybór króla

9 kwietnia 1940 roku niemieccy żołnierze zajmują Oslo. Król Norwegii popiera kontynuację…SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.