Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Salvo. Ocalony

Salvo. Ocalony

Salvo
thriller, Włochy/Francja, 2013, 110 min.
reżyseria: Antonio Piazza, Fabio Grassadonia
obsada: Luigi Lo Cascio, Saleh Bakri, Sara Serraiocco
Premiera w Ale kino+: 27.11.2014 r.
1.00
343
1 głosy | 68 miejsce w rankingu
Salvo. Ocalony

Duet debiutantów z Włoch - Fabio Grassadonia i Antonio Piazza - zaproponował rewelacyjne połączenie kina artystycznego i gatunkowego. "Salvo. Ocalony" to kryminalna historia rozgrywająca się w gangsterskim półświatku Sycylii, a jej główny bohater został stworzony na wzór postaci granych przez Clinta Eastwooda w kultowych westernach Sergio Leone. Film zdobył w Cannes Nagrodę Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki, był też nominowany do 4 Nagród Włoskiej Akademii Filmowej.

Trzydziestoletni Salvo (Saleh Bakri) to pozbawiony uczuć, bezwzględny morderca na usługach sycylijskiej mafii. Pewnego dnia konkurencyjny gang organizuje na niego zamach. Salvo udaje się jednak przeżyć. W akcie zemsty mężczyzna zakrada się do domu jednego z mafiosów, którzy zastawili na niego pułapkę. Gdy go zabija, okazuje się, że świadkiem zbrodni jest przebywająca w domu Rita - piękna niewidoma dziewczyna, która była siostrą ofiary. Salvo porywa Ritę. Od tego momentu jego życie samotnika się zmienia, a on sam - zakochuje się. Czy jednak dane im będzie wieść szczęśliwe życie?

"Salvo. Ocalony" to filmowy debiut reżyserskiego duetu dwóch włoskich reżyserów - FABIO GRASSADONII i ANTONIO PIAZZY. Film otrzymał m.in. Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki na MFF Cannes 2013.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...