Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. SĘDZIA DREDD

SĘDZIA DREDD

Judge Dredd
film akcji, USA, 1995, 92 min.
reżyseria: Danny Cannon
obsada: Armand Assante, Diane Lane, Max von Sydow, Rob Schneider, Sylvester Stallone
Premiera w Ale kino+: 5.02.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 572 miejsce w rankingu
SĘDZIA DREDD
1
2

Fantastyczno-naukowy film akcji na podstawie kultowego brytyjskiego komiksu. "Sędzia Dredd" to mroczna wizja totalitarnej przyszłości, ostre tempo i niezawodny Sylvester Stallone w roli tytułowej.

Akcja toczy się w XXII wieku. Wojny i przemysłowe zanieczyszczenia zmieniły większą część Ziemi w zniszczone, toksyczne i niemal bezludne pustkowia. Ludzkość skupia się w ogromnych warownych metropoliach-molochach. Na gruzach dawnego Nowego Jorku powstała największa z nich - Mega City One. W ogromnym, przeludnionym i niebezpiecznym mieście porządku pilnują Sędziowie - stróżowie prawa przyszłości, którzy w swoich kompetencjach łączą funkcję policjantów, oskarżycieli, sądu i katów. Innymi słowy, Sędziowie łapią przestępców, oskarżają ich, sądzą, wydają wyrok i od razu go wykonują - zwłaszcza jeżeli jest to wyrok śmierci.

Za najlepszego z Sędziów uchodzi Joseph Dredd (Sylvester Stallone), niepokonany wojownik i nieprzejednany pogromca złoczyńców, uczeń i protegowany szefa rady sędziów, Frago (Max von Sydow). W MagaCity szykuje się jednak przewrót i zmiana władzy. Celem spisku staje się również Joseph Dredd.

Postać Sędziego Dredda jest dzieckiem scenarzysty komiksowego Johna Wagnera i rysownika Carlosa Ezquerry. Dredd debiutował w 1977 na łamach magazynu "2000 A.D." i szybko stał jednym z najpopularniejszych komiksowych bohaterów w Wielkiej Brytanii. Ekranizacja przygód bezwzględnego, ale sprawiedliwego Sędziego to superprodukcja z dużymi ambicjami. Reżyser DANNY CANNON zrealizował w tym filmie swoje fascynacje "Łowcą androidów". Antyutopijna wizja przyszłości, w której panują totalitarne, policyjne rządy, a ludzkość stłoczona jest w mrocznym ale i fascynującym mieście, jest ewidentnie zainspirowana niezapomnianym obrazem Ridley'a Scotta. W tej efektownej scenerii Cannon inscenizuje spektakularne kino akcji w wykonaniu klasycznego filmowego herosa Sylvestra Stallone . Na drugim planie znaleźli tak renomowani artyści, jak Diane Lane, Armand Assante i Max von Sydow.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...