Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Serce nie sługa

Serce nie sługa

Prime
komedia, USA, 2005, 105 min.
reżyseria: Ben Younger
obsada: Bryan Greenberg, Meryl Streep, Uma Thurman
Premiera w Ale kino+: 8.11.2014 r.
343
Serce nie sługa

Rafi Gardet (Uma Thurman) to typowa nowojorska kobieta sukcesu. Jest piękna, robi błyskotliwą karierę producentki sesji mody, doskonale się ubiera i mieszka w pięknym apartamencie na Manhattanie. Jednak nie jest zadowolona z życia.

Niedawno porzucił ją mąż, a ponieważ ma 37 lat, zaczyna być sfrustrowana tykającym coraz głośniej zegarem biologicznym. Rafi szuka pomocy. Regularnie chodzi na spotkania z psychoterapeutką Lisą (Meryl Streep), która zaleca jej ponowne odkrycie cudownego świata randek. Zniechęconej do życia Rafi udaje się z czasem pójść za radą pani psycholog. W dodatku zakochuje się ze wzajemnością. Co prawda chłopak (Bryan Greenberg) jest od niej o 14 lat młodszy i pochodzi z gorliwie praktykującej judaizm rodziny, podczas kiedy ona jest niepraktykującą katoliczką, ale miłość zwycięża przecież wszelkie przeciwności. Podczas kolejnych sesji terapeutycznych Rafi z detalami opowiada dr. Metzger o swym romansie i rozterkach. Lisa jest bardzo zadowolona z poczynań pacjentki i umacnia ją w poczuciu, że powinna związek kontynuować, zwłaszcza że Rafi czuje się coraz bardziej radosna i spełniona. Pani doktor nie podejrzewa jednak, że wybrankiem Rafi jest jej syn.

Dla młodego nowojorskiego reżysera BENA YOUNGERA "Serce nie sługa" jest 5 filmem w karierze. Zasłynął bardzo dobrze przyjętym przez krytykę obrazem "Ryzyko" z Giovannim Ribisi i Vinem Dieselem w rolach głównych. Younger, który jest również autorem scenariusza do "Serce nie sługa", zaproponował główne role Meryl Streep i Umie Thurman.

Meryl Streep, kojarzona głównie ze skomplikowanymi rolami w poważnych filmach, rzadko występuje w repertuarze komediowym. Jest rekordzistką jeśli chodzi o liczbę nominacji do nagród filmowych i zdobywczynią wszystkich najważniejszych w branży. Była 15 razy nominowana do Oscara®, a nagrodę tę otrzymała trzykrotnie (za "Sprawę Kramerów" Roberta Bentona, "Wybór Zofii" Alana J. Pakuli i "Żelazną damę" Phyllidy Lloyd). Ma również na koncie 21 nominacji do Złotego Globu i 8 statuetek, 10 nominacji do BAFTY i nagrodę za "Kochanicę Francuza" Karela Reisza oraz "Żelazną damę". Streep posiada też Srebrnego Niedźwiedzia za rolę w "Godzinach" Stephena Daldry'ego, nagrodę dla najlepszej aktorki na MFF w Cannes za "Krzyk w ciemnościach" Freda Schepisi, a także Emmy za rolę w mini serialu "Anioły w Ameryce" Mike'a Nicholsa. Poza wymienionymi trudno nie wspomnieć wybitnych i niezapomnianych kreacji Streep w filmach takich, jak: "Łowca jeleni" Michaela Cimino, "Pożegnanie z Afryką" Sydneya Pollacka, "Pocztówki znad krawędzi" Mike'a Nicholsa czy "Co się wydarzyło w Madison County" Clinta Eastwooda.

Uma Thurman kojarzona jest głównie z filmami Quentina Tarantino: "Pulp fiction", "Kill Bill" i "Kill Bill 2". Stała się znana szerszej publiczności po występie w "Niebezpiecznych związkach" Stephena Frearsa (1988). Potem grała u wielu świetnych reżyserów w bardzo urozmaiconym repertuarze. Do jej najważniejszych filmów zaliczane są: "Henry i June" Philipa Kaufmana, "I kowbojki mogą marzyć" Gusa Van Santa czy też "Słodki drań" Woody'ego Allena. Uma Thurman była nominowana do Oscara oraz BAFTY za rolę w "Pulp fiction", a za "Kill Bill" otrzymała Saturn Award. Jest również zdobywczynią Złotego Globu za rolę w "Histerycznej ślepocie" Miry Nair.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...