Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. SERGIO LEONE

SERGIO LEONE

Sergio Leone, Once Upon a Time
film dokumentalny, 58 min.

Premiera w Ale kino+: 18.12.2002 r.
5.00
343
5 głosy | 452 miejsce w rankingu

Dokument o jednym z najbardziej uznanych włoskich reżyserów, nieżyjącym już Sergio Leone, który międzynarodową karierę zrobił dzięki filmowi "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" (1968), a sławę ugruntował monumentalnym obrazem środowiska mafijnego "Pewnego razu w Ameryce" (1984).

Z wypowiedzi osób, które z nim współpracowały, Leone - w swych filmach łączący elementy neorealizmu i westernu - jawi się jako twórca doskonale potrafiący grać na ludzkich nastrojach, jak również jako reżyser lubiący eksperymenty, pozwalający na wiele aktorom - wszyscy oni traktowali grę u niego jak tworzenie sztuki.

Jego autorytet w świecie filmowym sprawił, że w Hollywood, gdzie w końcu trafił, nikt nie odważył się wywierać na niego jakiegokolwiek nacisku.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...