Ale kino+
alekino+
Film. Seryjny zabójca nr 1

Seryjny zabójca nr 1

L'affaire SK 1
kryminalny, Francja, 2014, 120 min.
reżyseria: Frédéric Tellier
obsada: Nathalie Baye, Olivier Gourmet, Raphaël Personnaz, Raphaël Personnaz
Premiera w Ale kino+: 6.10.2015 r.
4.00
343
4 głosy | 93 miejsce w rankingu
Seryjny zabójca nr 1

Kryminał zainspirowany prawdziwą sprawą "Bestii z Bastylii" - jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców w historii Francji, który w latach 90. zgwałcił i brutalnie zamordował siedem kobiet.

Paryż, rok 1991. Młody policjant Charlie (Raphaël Personnaz) prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej dziewczyny. Kolejne wątki wypływające podczas dochodzenia naprowadzają go na trop seryjnego mordercy, który od dłuższego czasu terroryzuje stolicę. Detektyw za wszelką cenę chce pojmać "Bestię", a śledztwo szybko staje się jego obsesją.

"Seryjny zabójca nr 1" to brawurowy francuski kryminał, oparty na prawdziwej historii obławy na Guya Georgesa - bezwzględnego mordercy, który w latach 1991-1997 zgwałcił, torturował i zabił siedem młodych kobiet. Mężczyzna atakował w paryskiej dzielnicy La Bastille, dlatego media nadały mu przydomek "Bestii z Bastylii". Śledztwo było jednym z najgłośniejszych w kryminalnej historii Francji. Mordercę udało się schwytać w 1998 roku, a w 2001 roku został skazany na dożywocie bez możliwości apelacji przez 22 lata. Podczas procesu początkowo wypierał się zarzucanych mu czynów, ale dowody, w tym ślady DNA, jednoznacznie wskazywały na niego. Ponadto zeznawały przeciwko niemu kobiety, którym udało się przeżyć jego ataki.

Historię postanowił zekranizować FRÉDÉRIC TELLIER - francuski reżyser i scenarzysta pracujący od 10 lat dla telewizji. "Seryjny zabójca nr 1" to jego pełnometrażowy debiut. W roli detektywa Charliego występuje Raphaël Personnaz, znany z takich filmów jak "Francuski minister", "Tylko nie miłość", "Anna Karenina" czy "Nowa dziewczyna". Na drugim planie pojawia się m.in. Olivier Gourmet ("Dziecko", "Nic do oclenia").
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...