Ale kino+
alekino+
Film. Seryjny zabójca nr 1

Seryjny zabójca nr 1

L'affaire SK 1
kryminalny, Francja, 2014, 120 min.
reżyseria: Frédéric Tellier
obsada: Nathalie Baye, Olivier Gourmet, Raphaël Personnaz, Raphaël Personnaz
Premiera w Ale kino+: 6.10.2015 r.
4.00
343
4 głosy | 93 miejsce w rankingu
Seryjny zabójca nr 1

Kryminał zainspirowany prawdziwą sprawą "Bestii z Bastylii" - jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców w historii Francji, który w latach 90. zgwałcił i brutalnie zamordował siedem kobiet.

Paryż, rok 1991. Młody policjant Charlie (Raphaël Personnaz) prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej dziewczyny. Kolejne wątki wypływające podczas dochodzenia naprowadzają go na trop seryjnego mordercy, który od dłuższego czasu terroryzuje stolicę. Detektyw za wszelką cenę chce pojmać "Bestię", a śledztwo szybko staje się jego obsesją.

"Seryjny zabójca nr 1" to brawurowy francuski kryminał, oparty na prawdziwej historii obławy na Guya Georgesa - bezwzględnego mordercy, który w latach 1991-1997 zgwałcił, torturował i zabił siedem młodych kobiet. Mężczyzna atakował w paryskiej dzielnicy La Bastille, dlatego media nadały mu przydomek "Bestii z Bastylii". Śledztwo było jednym z najgłośniejszych w kryminalnej historii Francji. Mordercę udało się schwytać w 1998 roku, a w 2001 roku został skazany na dożywocie bez możliwości apelacji przez 22 lata. Podczas procesu początkowo wypierał się zarzucanych mu czynów, ale dowody, w tym ślady DNA, jednoznacznie wskazywały na niego. Ponadto zeznawały przeciwko niemu kobiety, którym udało się przeżyć jego ataki.

Historię postanowił zekranizować FRÉDÉRIC TELLIER - francuski reżyser i scenarzysta pracujący od 10 lat dla telewizji. "Seryjny zabójca nr 1" to jego pełnometrażowy debiut. W roli detektywa Charliego występuje Raphaël Personnaz, znany z takich filmów jak "Francuski minister", "Tylko nie miłość", "Anna Karenina" czy "Nowa dziewczyna". Na drugim planie pojawia się m.in. Olivier Gourmet ("Dziecko", "Nic do oclenia").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...