Ale kino+
Kino Mówi: Po Oscarach
Film. Sexipistols

Sexipistols

Bandidas
western komediowy, Meksyk/USA, 2006, 89 min.
reżyseria: Espen Sandberg, Joachim Roenning
obsada: Penélope Cruz, Penélope Cruz, Salma Hayek, Sam Shepard, Steve Zahn
Premiera w Ale kino+: 31.12.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 39 miejsce w rankingu
Sexipistols

Hiszpańskojęzyczne gwiazdy Hollywood, Penélope Cruz i Salma Hayek, w wyprodukowanym przez Luca Bessona filmie "SexiPistols" - westernie z przymrużeniem oka.

Sara Sandoval (Salma Hayek) i María Álvarez (Penélope Cruz) pochodzą z różnych warstw społecznych, ale życie uczyni z nich drużynę. W ramach zemsty za krzywdę swoich ojców i w poczuciu niesprawiedliwości społecznej, kobiety spróbują złamać monopol miejscowego barona Tylera Jacksona (Dwight Yoakam) na okradanie banków. Do sprawy podejdą profesjonalnie i, by podnieść swoje kompetencje, udadzą się na nauki do mistrza napadów Billa Bucka (Sam Shepard). Ich działania nie spodobają się wielu ludziom...

Decyzja producenta "SexiPistols", Luca Bessona, o obsadzeniu w rolach głównych dwóch hiszpańskojęzycznych aktorek mogłaby się wydawać zabiegiem czysto estetycznym. Jednak nie w tym przypadku: i pochodząca z Madrytu Penélope Cruz i Meksykanka Salma Hayek to nie tylko ikony zmysłowości, ale i doskonałe aktorki. Cruz, muza Pedro Almodovara jest niedawną laureatką Oscara za film Woody'ego Allena "Vicky Cristina Barcelona". Hayek ma na koncie role u Roberto Rodrigueza w "Desperado", czy entuzjastycznie przyjętym "Od zmierzchu do świtu". Do Oscara nominowano ją za świetną i niezwykle wymagającą rolę Fridy Kahlo w filmie Julie Taymor. Obie aktorki w "SexiPistols" dają popis umiejętności komicznych.

Reżyserię filmu powierzono parze przyjaciół: Joachimowi Rønningowi oraz Espenowi Sandbergowi. Norwegowie wspólnie kończyli szkołę filmową i stawiali pierwsze kroki w show-biznesie, realizując telewizyjne reklamówki. W 2001 r. wyruszyli do Ameryki, którą zainteresowali swoją reklamówką dla Budweisera z... psem w roli głównej. Obecnie pracują nad filmem "Kon-Tiki" produkowanym przez Jeremy'ego Thomasa, zdobywcę Oscara za "Ostatniego cesarza" Bertolucciego.

Autorem ścieżki dźwiękowej do "SexiPistols" jest Eric Serra stały współpracownik Luca Bessona. Serra jest odpowiedzialny między innymi za klimatyczną muzykę do "Leona zawodowca" i "Wielkiego błękitu".
SERIALE

Protokolantka

Freya od wielu lat jest protokolantką w wydziale kryminalnym policji w Berlinie..


Ad Vitam

Świat w przyszłości. Ludzkość okryła metodę regeneracji organizmu, która pozwala na życie wieczne.


Fortitude 3

Finałowy sezon "Fortitude" - mrożącego krew w żyłach serialu sensacyjnego z...


Trepalium

Francuski serial futurystyczny. Świat znajduje się w ciężkiej sytuacji...