Ale kino+
KINO MÓWI
Film. Sezon na Szekspira

Sezon na Szekspira

Shakespeare Uncovered Series
serial dokumentalny, USA/Wlk. Brytania, 2012, 52 min.

Premiera w Ale kino+: 3.04.2016 r.
1.00
343
1 głosy | 64 miejsce w rankingu
Sezon na Szekspira

W 2016 roku świat obchodzi 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira. W jedyny w swoim rodzaju program wydarzeń i działań o globalnym zasięgu, upamiętniających życie i twórczość tego najsłynniejszego dramaturga wszech czasów, włączy się również kanał filmowy Ale kino+. Spotkanie z twórczością Szekspira rozpocznie seria dokumentalna "Sezon na Szekspira" (niedzielne poranki, polska premiera telewizyjna).

W dwunastu odcinkach widzowie zobaczą różne odsłony świata stworzonego przez najsłynniejszego dramaturga wszech czasów. Przewodnikami po tej pasjonującej serii będą szekspirowscy aktorzy i reżyserzy, wśród nich Ethan Hawke, David Tennant, Jeremy Irons, czy Trevor Nunn. Każdy odcinek zawiera m.in. unikalne fragmenty sztuk teatralnych i filmów opartych na twórczości Szekspira, materiały zza kulis, czy zdjęcia szekspirowskich miejsc jak np. działający w latach 1599-1642 londyński Globe Theatre.
Premiery 12 odcinków w niedziele od 3 kwietnia do 19 czerwca, po godz. 10:00. Polska premiera telewizyjna!

Na szekspirowski kwiecień w Ale kino+ składają się również: "Kino Mówi: Romans z Szekspirem" - czwartkowy cykl filmów na nowo odkrywających historię Romea i Julii, oraz Wieczór specjalny "400 lat po Szekspirze" (poniedziałek 25 kwietnia) a w nim: magazyn "Kino Mówi Extra" i dwa wyjątkowe filmy o teatrze - "Marat/Sade" Petera Brooke'a i prezentowany na 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty "Książę" Karola Radziszewskiego (polska premiera telewizyjna).
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.