Ale kino+
alekino+
Film. Sherlock 2

Sherlock 2


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2012, 90 min.
reżyseria: Paul McGuigan
obsada: Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs
Premiera w Ale kino+: 31.03.2013 r.
5.00
343
10 głosy | 44 miejsce w rankingu
Sherlock 2

Duet złożony z ekscentrycznego Holmesa i zrównoważonego Watsona powraca, by zająć się trzema skomplikowanymi śledztwami w uwspółcześnionej wersji przygód legendarnego detektywa. Za tytułową rolę Benedict Cumberbatch otrzymał w 2013 roku nominację do Złotego Globu.

W drugim sezonie "Sherlocka" detektyw i jego kompan zabierają się za to, co umieją najlepiej: Holmes za dedukcję, a Watson za pisanie poczytnego bloga. Doświadczeni śledczy nie zarzucą oczywiście swojego fachu i podejmą się rozwiązania trzech kolejnych spraw.

"Skandal w dzielnicy Belgravia" to historia nietypowego szantażu z najwyższych, bo królewskich sfer. Detektywi złożą wizytę w Pałacu Buckingham, czyli samym sercu dawnego Imperium Brytyjskiego. Stawką w aferze, w której rozwikłanie zaangażują się Holmes i Watson, będzie... reputacja monarchii brytyjskiej. Do kręgu nietuzinkowych, serialowych postaci dołączy zmysłowa i niebezpieczna Irene Adler. W tej roli Lara Pulver znana między innymi jako Claudine Crane z "Czystej krwi".

Atmosfera drugiego i bardzo niepokojącego odcinka pod tytułem "Demony Baskerville" ma w sobie sporo ze świetnego horroru. Zadaniem detektywów będzie udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest, by diabeł pod postacią gigantycznego psa pojawił się w okolicach kornwalijskich wrzosowisk Dartmoore. Dość powiedzieć, że we współczesnej wersji tej historii w zagadkę zamieszany będzie personel bazy wojskowej.

Kończący sezon "Upadek Reichenbacha" przyniesie perfekcyjny atak na pozornie nietykalne symbole Londynu, dramatyczne starcie dwóch zaciekłych wrogów i popis aktorski Andrewa Scotta w roli psychopatycznego i niezwykle inteligentnego Moriarty'ego.

Przełom 2012 i 2013 roku zdaje się okresem zawodowej prosperity dla obu odtwórców głównych ról w mini-serialu "Sherlock". Martin Freeman wypłynął na szerokie wody popularności główną rolą w Tolkienowskim widowisku Petera Jacksona "Hobbit: Niezwykła podróż", a Benedict Cumberbatch został nominowany za fantastyczną rolę Holmesa do Złotego Globu. W wyścigu po statuetkę wyprzedził go Kevin Costner, ale nie zmienia to faktu, że popularność "Sherlocka" rośnie. Produkcja została także uznana najlepszym serialem sezonu 2012 w Wielkiej Brytanii w corocznym rankingu Radia Times oraz brytyjskich krytyków filmowych. Rzesze fanów powinna więc ucieszyć wiadomość, że na bieżący rok zapowiedziano premierę trzeciej odsłony. Holmes, Watson, a zapewne i Moriarty nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa...


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Sherlock: Skandal w dzielnicy Belgravia
Sherlock: Demony Baskerville
Sherlock: Upadek Reichenbacha
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...