Ale kino+
alekino+
Film. Sherlock Holmes. Mroczne początki: Królestwo Kości

Sherlock Holmes. Mroczne początki: Królestwo Kości

The Murders' Rooms: Mysteries of the Real Sherlock Holmes. The Kingdom of Bones
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2000, 90 min.
reżyseria: Simon Langton
obsada: Charles Edwards, Crispin Bonham-Carter, Ian Richardson, Miles Richardson
Premiera w Ale kino+: 18.12.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 41 miejsce w rankingu
Sherlock Holmes. Mroczne początki: Królestwo Kości

Doktor Arthur Conan Doyle pragnie przywrócić dobre imię zniesławionemu przyjacielowi. Przy okazji angażuje się w niebezpieczne śledztwo, od którego zależy bezpieczeństwo Londynu.

Ruben Proctor, pracownik muzeum i przyjaciel doktora Doyle'a, pragnie zabłysnąć w świecie znawców sztuki. W tajemniczych okolicznościach nabywa mumię starożytnej księżniczki. Z tej okazji organizuje wielką uroczystość, na którą zjeżdżają najznakomitsi mieszkańcy Londynu. Podczas prezentacji mumii okazuje się, że ukryte w niej szczątki należą nie do księżniczki a do zmarłego niedawno mężczyzny. Załamany swoją porażką Ruben popełnia samobójstwo.

Sekcja zwłok odnalezionego w mumii ciała wykazuje, że ofiara została brutalnie zamordowana. Doyle i Bell próbują ustalić, kto za tym stoi. Rozpoczyna się niebezpieczne śledztwo, podczas którego doktor Doyle będzie zmuszony walczyć nie tylko o swoje życie, ale także o bezpieczeństwo całego Londynu.

ODCINKI

Sherlock Holmes. Mroczne początki: Oczy pacjentki
Sherlock Holmes. Mroczne początki: Krzesło fotografa
Sherlock Holmes. Mroczne początki: Fortel Białego Rycerza
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...