Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Sherlock Holmes. Mroczne początki: Krzesło fotografa

Sherlock Holmes. Mroczne początki: Krzesło fotografa

The Murders' Rooms: Mysteries of the Real Sherlock Holmes. The Photographer's Chair
serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2000, 90 min.
reżyseria: Paul Marcus
obsada: Charles Edwards, Claire Harman, Henry Goodman, Ian Richardson
Premiera w Ale kino+: 11.12.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 43 miejsce w rankingu
Sherlock Holmes. Mroczne początki: Krzesło fotografa

Arthur Conan Doyle i Joseph Bell prowadzą śledztwo w sprawie seryjnego mordercy. Poszlaki kierują ich do mrocznego świata czarnej magii.

Koniec lat 80. XIX wieku. Europa przeżywa fascynację okultyzmem i wróżbiarstwem. Arthur Conan Doyle przypadkowo trafia na seans hipnozy, po którym ukazuje mu się duch zmarłej narzeczonej. Podążając jego śladem, wdaje się bójkę i trafia do aresztu. W ramach rehabilitacji za złamanie prawa, szef policji prosi go o pomoc w sprawie dotyczącej ciała wyrzuconego na brzeg rzeki. Zwłoki należą do młodej kobiety. Znalezione przy niej dokumenty pozwalają szybko zidentyfikować ofiarę. Wpisy zawarte w jej pamiętniku sugerują, że zabójcą może być brat kobiety. Gdy znalezione zostaje kolejne ciało, do śledztwa włącza się doktor Joseph Bell.

ODCINKI

Sherlock Holmes. Mroczne początki: Oczy pacjentki
Sherlock Holmes. Mroczne początki: Królestwo Kości
Sherlock Holmes. Mroczne początki: Fortel Białego Rycerza
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...