Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Sherlock

Sherlock


serial kryminalny, Wlk. Brytania, 2010
reżyseria: Euros Lyn
obsada: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs
Premiera w Ale kino+: 14.10.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 110 miejsce w rankingu
Sherlock

Sherlock Holmes z GPS-em i John Watson jako autor bloga! Ale kino+ zaprasza na obsypany nagrodami brytyjski mini-serial "SHERLOCK" - nowoczesną i przewrotną wersję klasycznego cyklu sir Artura Conan Doyle'a. W rolach głównych świetni Benedict Cumberbatch i Martin Freeman.

Brytyjski 3-odcinkowy serial "Sherlock", którego akcja rozgrywa się w uwspółcześnionych realiach, zyskał już liczne grono fanów (prawa do emisji sprzedano do 180 krajów) i uznanie branży (kilkadziesiąt nominacji do prestiżowych nagród, oraz 7 statuetek BAFTA). "The Independent" pisał entuzjastycznie: "'Sherlock' jest świetny, dowcipny, inteligentny bez podkopywania uroku pierwowzoru. W Holmesie nie chodzi przecież o samą fabułę, ale o charyzmę". Serial udowodnił, że choć znajomość czytelników z Sherlockiem Holmesem trwa już od 1887 roku, to duet Holmes - Watson nie postarzał się ani na jotę. Po udanej "renowacji" dokonanej przez dwóch doświadczonych scenarzystów: Marka Gatissa i Stevena Moffata, klasyczny cykl tchnie energią, dowcipem oraz duchem nowoczesności.

Nowy Holmes ma dostęp do systemu GPS, posługuje się internetem i zamiast palić fajkę używa plastrów nikotynowych. Zaś Watson bezskutecznie głowi się nad treścią bloga, którego kazała mu pisać terapeutka. Jednak technologia byłaby niczym bez intelektu i dedukcji genialnego detektywa. W kolejnych trzech, pełnometrażowych odcinkach mini-serialu duet śledczy zajmie się m.in. rozwiązaniem fali tajemniczych samobójstw w Londynie, odszyfrowaniem napisów na ścianie pewnego biura i powiązanych z nimi morderstw oraz morderczą rozgrywką z wrogiem Holmesa z przeszłości.

O POSTACIACH
W roli tytułowej obsadzono Benedicta Cumberbatcha, który zwrócił uwagę filmowego świata kreacją w Oscarowej "Pokucie". Sherlock w jego interpretacji to genialny analityk, skoncentrowany wyłącznie na kolejnych etapach dochodzenia, obserwacji i procesie dedukcji. Jeśli prawi kobiecie komplementy, to tylko po to, by wejść bocznym wejściem do prosektorium. A jeśli sprawdza prognozę pogody, to tylko dlatego, by potwierdzić swoją tezę. Jest intrygujący, chwilami irytujący i bez wątpienia hipnotyczny.

Doskonałą przeciwwagę dla skupionego Sherlocka stanowi racjonalny i mocno stąpający po ziemi - pomimo odniesionego w Afganistanie urazu nogi - Watson. W tej roli błyszczy, znany z "To właśnie miłość" i brytyjskiego "Biura", Martin Freeman. Rola Watsona przyniosła mu nominację do Emmy oraz BAFTA TV. Już w grudniu widzowie na całym świecie będą mogli zobaczyć efekty innego wspólnego projektu Cumberbatcha i Freemana. Obu Peter Jackson obsadził w długo oczekiwanej trylogii "Hobbit: Niezwykła podróż".

SHERLOCK HOLMES W FILMIE
Pierwsze śledztwo Sherlock Holmes przeprowadził w powieści "Studium w szkarłacie" już w 1887 r. Od tej pory detektyw po wielokroć pojawiał się na małym i wielkim ekranie. Na podstawie dzieł Conan Doyle'a powstało ponad 200 filmów i ponad 70 aktorów wcieliło się w postać mistrza dedukcji. Serię rozpoczął niemy film Arthura Marvina z 1900 r. W latach 30. i 40. królował klasyczny cykl z Basilem Rathbonem, a w roku 2009 i 2011 Guy Ritchie zaprezentował swoją wersję - przewrotną, dowcipną i dobitnie sugerującą więcej niż przyjacielskie uczucia Holmesa do Watsona.


O SERIALU "SHERLOCK" CZYTAJ TAKŻE NA SZUFLADA.NET

ODCINKI

Sherlock: Studium w różu
Sherlock: Pomyłka bankiera
Sherlock: Wielka gra
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...