Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Show

Show


film sensacyjny, Polska, 2003, 123 min.
reżyseria: Maciej Ślesicki
obsada: Cezary Pazura, Dorota Segda, Jerzy Stuhr, Joanna Pierzak, Marian Dziędziel
Premiera w Ale kino+: 28.05.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 68 miejsce w rankingu
Show

Czarek (Cezary Pazura), drobny oszust i fałszywy uzdrowiciel, ma kłopoty. Narażając się miejscowej mafii, musi teraz uciekać przed jej zemstą. Informacja o naborze do "reality show" jest dla niego prawdziwym zrządzeniem losu.

Zgłasza się do programu i wraz z dziewiątką innych kandydatów trafia do domu - studia TV, specjalnie wybudowanego na odciętej od świata wyspie. Show realizuje ambitna pani reżyser i producent - Dorota (Dorota Segda). Program jest jej szansą na zwrot w dotychczasowej karierze, stara się więc zrobić wszystko, by namówić uczestników do maksymalnego ekshibicjonizmu. Skazani tylko na swoją obecność mieszkańcy nawiązują pierwsze sojusze, przyjaźnie, romanse. Zarysowują się też pierwsze konflikty. Główną nagrodą w programie są 2 miliony złotych, walka o zwycięstwo przybiera więc coraz ostrzejszą formę. Czarek tymczasem zakochuje się w Ali (Joanna Pietrzak). Już po kilku dniach mieszkańcami domu wstrząsa śmierć jednej z uczestniczek. Zarówno bohaterowie programu, jak i widzowie w konkursie audiotele postanawiają jednak, że show ma być kontynuowany, choć nikt nie jest w stanie przewidzieć dalszego przebiegu wypadków i ich konsekwencji. Tymczasem ktoś zabija kolejnych uczestników gry, a Czarek, zdemaskowany jako recydywista, staje się głównym podejrzanym. Pomimo tego, że kamery śledzą każdy krok mieszkańców domu, morderca pozostaje nieuchwytny. Na oczach telewidzów toczy się walka. Wychodzą na jaw charaktery i prawdziwe intencje uczestników oraz powody zgłoszenia się do programu.

Reżyser, pytany o motywy, które stały za wyborem tematu na "Show" mówił: "Media to dzisiaj ogromna siła na całym świecie, także w Polsce. To właśnie media kreują bohaterów. Okazuje się, że wartość ma ten, kto jest pokazywany w TV. W programach telewizyjnych było już wszystko - płacz, bijatyka, seks na żywo. Co dalej? Myślę, że następnym etapem będzie trup. Telewizja prędzej czy później pokaże śmierć na żywo. Starałem się wyobrazić sobie tego konsekwencje" (Konferencja Prasowa na XXVII FPFF w Gdyni).

"Show" MACIEJA ŚLESICKIEGO to film, który porusza ważny problem społeczny (reality show), a jednocześnie spełnia wymogi kina rozrywkowego. Reżyserowi udało się stworzyć obraz aktualny i niebanalny, którego atutem są zabawne dialogi, wartka akcja, wyraziste postaci i zaskakujące zwroty fabularne. Jak w większości obrazów Ślesickiego, także tutaj twórca miesza różne gatunki (komedię, sensację i thriller), między które wkłada chwyty typowe dla telewizyjnych programów w rodzaju "Big Brother.

W tym stylistycznym melanżu bardzo dobrze odnaleźli się aktorzy. Zarówno gwiazdy - Jerzy Stuhr, Dorota Segda czy Cezary Pazura, jak i początkujące aktorki, które twórca wybrał w trwającym ponad pół roku castingu: Joanna Pierzak, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Galica czy Anna Wendzikowska.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...